Aranan bir kişi kaldı

banner37

Gazimağusa’daki bir tesis içerisinden biri aranan 2 suç ortağıyla sirkat ettiği 70 akünün 23’ünü hurdacıya satarak 3 bin 200 TL parayı sahtekârlıkla temin edip Mayıs’tan beridir aranan Gökhan Takımcılar da tutuklandı

banner87
Aranan bir kişi kaldı
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK 

Gazimağusa’da Nar Park Tesisi içerisinde, 9 Nisan 2018 ile 13 Mayıs 2018 tarihleri arasında, Gazimağusa Belediyesi’ne ait kapıları açık olan ambar içerisinde muhafaza edilen ve kullanılmayan muhtelif marka ve güçteki 70 adet araç aküsünü, biri halen aranan iki suç ortağıyla çaldıktan sonra 23’ünü Haspolat’taki bir hurdacıya satarak, sahtekarlıkla 3 bin 200 TL’yi temin eden ve Mayıs ayından beridir aranan Gökhan Takımcılar, dün tutuklandı.

Meseleyle ilgili bir kişiyi daha arayan polis, Gökhan Takımcılar, aleyhine mahkemeden tahkikat amaçlı 3 gün tutukluluk emri temin etti.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Gökan Asafoğulları’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, söz verilmesi üzerine konuşan Gökhan Takımcılar, ilginç bir izahatta bulundu.

Gökhan Takımcılar, suçla ilgili polis tarafından arandığını bildiği halde kaçtığını beyan ettikten sonra, vücudundaki yaralarla ilgili izahatta bulundu ve “Bir yakınım rahatsızdı, geldim. Yakınım olan A.T. beni buldu, suç anını kaydettiğim videoyu silmem için beni ciddi şekilde darp etti. Telefonun şifresini söyledim. Sildi, sonra polisi arayıp beni ihbar etti” dedi.

banner134
Polis, A.T. aleyhine soruşturma başlattığını belirtti.

 

3 gün tutuklu kalacak

Meselenin tahkikatını yürüten tanık polis Arif Toroslu, İddia Makamı Başsavcılık adına Savcı İlhan Damdelen’in sorularını yanıtladı.

Tanık polis, zanlının Gazimağusa’da tutukladığını belirterek, sirkat edilen çok sayıdaki akünün halen kayıp olduğunu ve başladığı soruşturmasını henüz tamamlamadığını, zanlının serbest kalması halinde aradığı şahsa ve emarelere etki edebileceğini belirterek, mahkemeden süre talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, tahkikatın neticelendirilemediğini dikkate aldıktan sonra, zanlının 3 gün tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2018, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75