Aranan bir kişi var

banner37

Lefkoşa’daki bir inşaattan çalınan beton düzeltme makinesini değerinin çok altında bir ücretle satın almaktan tutuklanan M.Ö.’nün tutukluluk süresi uzatıldı

Aranan bir kişi var
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’daki bir inşaattan çalınan 4 bin TL değerindeki beton düzeltme makinesini 230 TL’ye satın almaktan tutuklanan ve Haspolat’taki işyerinin ‘eski eşya ticareti izni’ ile ‘alım-satım defterinin’ olmadığı belirlenen H.Ö., isimli zanlının tutukluluk süresi iki gün daha uzatıldı.

Hakkında “Hırsızlık mal kabulü” suçunun yanı sıra diğer suçlardan da soruşturma başlatılan H.Ö., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine iki günlük tutukluluk emri alındı.

Polis, zanlının söz konusu makineyi kimden aldığının halen araştırıldığını belirterek, ayrıca alınacak ifadelerle soruşturmanın seyrinin de değişebileceğini vurguladı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Vasfi Özbek, zanlı M.Ö.’nün “Hırsızlık mal kabulü”, “Ruhsatsız eski madeni eşya ticareti yapmak” ve “Eski madeni alım satım defteri kaydı tutmamak” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Özbek, zanlının 11 Haziran 2021 tarihinde, Lefkoşa’nın Metehan bölgesinde yarım inşaat içerisinden çalınan yaklaşık 4 bin TL değerindeki 1 adet beton düzeltme makinesini kimliği meçhul şahıslardan 230 TL karşılığında aldığını belirterek, zanlının bu suretle “Hırsızlık mal kabulü” suçunu işlediğini kaydetti.

Zanlının Haspolat’ta faaliyet gösteren iş yerinin de eski madeni eşya ticareti izninin bulunmadığının ve alım-satım defteri bulundurmadığının da tespit edildiğini dile getiren Özbek, zanlının derdest emri gereği tutuklandığını ifade etti.

banner134
Özbek, soruşturmanın devam ettiğine, zanlının sirkat edilen iş makinesini kimlerden aldığının araştırılacağına işaret ederek, ayrıca zanlının iş yerinde ve iş yerinin çevresinde kamera görüntüsünün olup olmadığının araştırılacağını anlattı.

Soruşturma kapsamında alınması gereken başka ifadelerin de söz konusu olduğuna dikkat çeken Özbek, alınacak ifadeler ışığında soruşturmanın seyrinin değişebileceğine vurgu yaptı.

Özbek, zanlının gönüllü ifade vermediğini bildirerek, serbest kalması halinde soruşturmaya etki etme ihtimalinin bulunması nedeniyle iki gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlının aleyhine iki gün tutukluluk emri verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75