Aranan bir kişi var

banner37

Hamitköy’deki uyuşturucu operasyonunda yakalanan zanlılar Denis Kıplagat Sawe ve Gürsel Fethat’ın tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı

Aranan bir kişi var
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Hamitköy’deki bir parkta pusu kuran ve Denis Kıplagat Sawe’ye 100 TL karşılığında 1 gram Hintkeneviri satarken suçüstü yakaladığı Gürsel Fethat’ın evinde yaklaşık 110 gram Hintkeneviri, 15 gram sentetic cannabinoid ve 2 gram kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulan Narkotik Polisi, olayla ilgili bir kişiyi daha arıyor.

   Lefkoşa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi tarafından bir parkta uyuşturucu satacağı bilgisi alınan ve yabancı uyruklu bir kişiye uyuşturucu verirken suçüstü yakalanan zanlı Gürsel Fethat’ın evinde yaklaşık 110 gram “Hintkeneviri”, 15 gram “sentetic cannabionid” ve 2 gram “kokain” türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde ile üzerinde uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi bulmuştu.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar Denis Kıplagat Sawe ve Gürsel Fethat, dün, ek tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kaan Kurtbir’i tanık olarak dinletti.

   Mahkemede mesele ile ilgili yeminli şahadet veren Kurtbir, zanlı Gürsel Fethat’ın Hamitköy’de bir parkta uyuşturucu sattığı bilgisinin alındığını ve pusu görevine başlandığını belirtti.

   Polis memuru Kaan Kurtbir, 1 Ekim’de saat 19.40’ta zanlı Denis Kıplagat Sawe’in konu parka geldiğini ve bisikletle parka gelen zanlı Gürsel Ferhat’tan küçük bir kâğıt aldığını ve karşılığında para verdiğinin görüldüğünü belirtti.

   Kurtbir, zanlı Denis Kıplagat Sawe’in yakalanacağını anladığını ve tasarrufundaki bir gram ağırlığındaki Hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyi boş araziye attığını kaydetti.

   Kurtbir, zanlı Gürsel Ferhat’ın ikametgâhında mahkeme emriyle yapılan aramada yaklaşık 110 gram Hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde, yaklaşık 15 gram sentetic cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu madde, yaklaşık 2 gram kokain olduğuna inanılan uyuşturucu madde, üzerinde uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi ve zanlı Sawe’in zanlı Ferhat’a verdiği 100 TL’nin bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.

   Kurtbir, aranan bir kişi, incelenecek kamera görüntüleri, alınacak ifadeler, soruşturulacak şahıslar olduğunu belirterek, iki zanlının da 4 gün tutuklu daha kalmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 4 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75