Arasta yolu, yağla kaplandı

banner37

Lefkoşa Surlariçi bölgesinin en önemli turist bölgesi olan Arasta’da yağmur suyu ızgaralarına dökülen bitkisel yağ taştı ve her yere yayıldı

Arasta yolu, yağla kaplandı
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa’nın önemli turistik bölgelerinden olan Surlariçi Arasta’da dün herkesi üzen bir çevre sorunu yaşandı.

Bazı kişi veya kişilerin yağmur suyu ızgaralarına bitkisel yağ dökmesi sonucu taşma meydana geldi ve atık yağ Arasta yolunu kapladı.

Taşmanın yaşandığı ara sokaklarda gerek turistler gerekse esnaf, yolda yürümekte büyük zorluk yaşadı. Yemek için kızartmalarda kullanılan biriktirilmiş bitkisel yağları ızgaralara kimin döktüğü bilinmezken, bölgedeki çevre kirliliğine Lefkoşa Türk Belediyesi hemen müdahale etti.

banner134
Belediye çalışanları yolda dökülen yağları sildi, ardından da suyla yıkayarak yolu temizledi.

Yaşanan üzücü olayın ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, bölgede yaşanan üzücü olayın lağım sularından değil, yağmur suları ızgarasına dökülen bitkisel yağdan kaynaklandığını söyledi.

Olayı “sabotaj” olarak değerlendiren Harmancı, şöyle devam etti:

“Arasta bölgesinde maalesef sabotajla karşılaştık. Yağmur suyu ızgaralarına kullanılmış bitkisel yağ dökülmesi sonucu bu tarihi yerimizde istenmeyen görüntüler oluştu. Ekiplerimiz tüm gündür yaşanan kirliliği gidermek için ciddi uğraş veriyorlar, konuyu tüm ilgili mercilerle daha yakından takip ederek bir daha yaşanmaması için çevresel tüm önlemleri almaya gayret edeceğiz”.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75