Araya giren arkadaşını bıçakladı

banner37

Kız arkadaşıyla tartışan A.T.B., kavgalarını ayırmak isteyen N.K.U. isimli arkadaşını bıçakla yaraladı

Araya giren arkadaşını bıçakladı
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da kız arkadaşıyla tartışan A.T.B., kavgalarını ayırmak isteyen arkadaşı N.K.U.’yu bıçakla yaralamaktan tutuklandı. Polis, zanlı A.T.B.’nin taşıdığı iki ayrı bıçağı evinde bularak, emare aldı.

“Yaralama”, “Dehşet yaratmak için bıçak taşıma”, “Kanunsuz bıçak taşıma”, “Ciddi darp” ve “Sokağa çıkma yasağını ihlal etmek” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı A.T.B. (E-20) dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Emrah Turgal’ı dinletti.

banner134

Mahkemede yeminli şahadet veren Turgal, 03.09.2021 tarihinde saat 00.20 raddelerinde Lefkoşa’da Şht. Mehmet Kemal Sokak üzerinde Lefkoşa’da sakin zanlı A.T.B.’nin kız arkadaşı ile tartışmasına engel olmak isteyen N.K.U.’nun üzerine doğru tasarrufunda kanunsuz olarak dehşet yaratmak için bulundurduğu bıçakları taşıdıktan sonra, gelişi güzel sallayıp bıçaklardan birini adı edilenin göğüs kısmına bir kez sokarak 1.5 cm derinliğinde 0.5 cm genişliğinde yaralanmasına sebebiyet verdiğine vurgu yaptı.

Polis memuru Emrah Turgal, N.K.U.’nun ilk yardım tedavisine müteakip taburcu olduğunu, zanlının ise Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği 06.09.2021 tarihinde tespit edilerek tutuklandığını kaydetti.

Turgal, aynı gün meseleyle ilgili olarak zanlının ikamet ettiği Köşklüçiftlik-Lefkoşa adresinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen arama emri gereği huzurunda 17.10 -17.25 saatleri arasında bir arama gerçekleştirildiğini anlattı.

Turgal, zanlının bağlı bulunduğu suçları işlerken kullanmış olduğu Tescoma Home Profi marka siyah saplı, ağız uzunluğu 17 buçuk ve toplam uzunluğu 29 buçuk santim bıçak ile Metalex Marka siyah saplı, ağız uzunluğu 15 buçuk santim ve toplam uzunluğu 27.5 santim olan bıçağın emare olarak alındığını kaydetti.

Meseleyle ilgili olarak görgü tanıklarından temin edilen ifadeler ve güvenlik kamerası görüntülerinin mevcut olduğunu ayrıca zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını söyleyen Turgal, üniversite öğrencisi olan zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 13 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 200’er bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşullarına bağlı olarak tutuksuz yargılanmasına emir verdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88