Araziyi başkasına vermeyi planlıyorlar

banner37

Mağusa’daki Harika Mahallesi’nin Muhtarı Mustafa Zorlu, Bakanlar Kurulu kararı ile 2017 yılında, muhtarlık binası yapılması için ayrılan arazinin, özel bir şahsa verilmek istendiğini öne sürerek büyük tepki gösterdi

banner87
Araziyi başkasına vermeyi planlıyorlar
banner8

“HALK, ARAZİYE, MUHTARLIK BİNASI YAPILMASINI İSTİYOR”… Bakanlar Kurulu kararı ile 2017 yılında Mağusa’nın Harika Bölgesi’nde muhtarlık binası yapılması için ayrılan arazinin başka bir şahsa verileceğinin duyulması, bölge halkını alarma geçirdi. Özellikle bir süredir arazi üzerinde devam eden inşaat çalışmalarının son iki haftadır durması, bölge halkının endişesini daha da körükledi.

BAKAN, BÖLGEYİ ZİYARET EDECEK… Mağusa Kaymakamlığı konuyla ilgili açıklama yapmak istemedi. İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars Kadri’nin konuyla ilgili bugün bölgeyi ziyaret edip, bölge halkı ile görüşmesi bekleniyor.

   Bakanlar Kurulu kararı ile 2017 yılında, Mağusa’nın Harika Bölgesi’nde, muhtarlık binası yapılması için ayrılan arazinin başka bir şahsa verileceğinin duyulması, bölge halkını alarma geçirdi.

   Özellikle bir süredir arazi üzerinde devam eden inşaat çalışmalarının da son iki haftadır durması, bölge halkının endişesini daha da körükledi.

   Mahalleli, araziye, muhtarlık binası yapılmasını istiyor.

   Konuyla ilgili KIBRIS Gazetesi’ne ulaşan Harika Mahallesi Muhtarı Mustafa Zorlu, arazide muhtarlık binası yapılmasını engelleyecek herhangi bir sorun olmadığını anlattı ve arazinin, özel bir şahsa verilmek istendiğini öne sürerek, arazi üzerindeki inşaat çalışmalarının durduğunu kaydetti.

   Mağusa Kaymakamlığı ise konuyla ilgili açıklama yapmak istemedi.

   İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars Kadri’nin konuyla ilgili bugün bölgeyi ziyaret edip, bölge halkı ile görüşmesi bekleniyor.

“İhaleye çıkıldı, proje çizildi”

   Zorlu, söz konusu araziye muhtarlık binası yapılması için projenin de hazırlandığına dikkati çekti ve şöyle konuştu:

   “Arazide muhtarlık binasını engelleyecek herhangi bir sorun yok. Kimsenin evinin dibi değil. Sorun yaratacak bir şey söz konusu değil. Ancak buradaki inşaatı durdurmak ve araziyi başka bir şahsa vermek istiyorlar. Mahallenin neredeyse tümü buna karşı. Konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı’na ulaşmak istedim, randevu bile vermediler.”

“Bakanlar Kurulu’nda bile inşaatı durdurmak için başvuru yaptılar”

   Muhtar Zorlu, önceki gün gerçekleşen Bakanlar Kurulu’nda da söz konusu arazi üzerindeki inşaatın durdurulmasının gündeme taşındığını ancak onaylanmaması nedeniyle bir şey yapılamadığını söyledi.

   Kendisinin de Bakanlar Kurulu toplantısını takip ettiğini kaydeden Zorlu, “Muhtarlık için ayrılan arazinin başka birine verilmesine izin vermeyeceğiz. Biz, bu alanın, mahallelinin kullanımında kalmasını istiyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108