Arda Erkan cinayeti aydınlanmadıkça, uyuşturucu ile mücadele tamamlanmaz

banner37

Uyuşturucu tacirlerinin eline düşen oğulları Arda Erkan’ı 4 yıl önce bugün kaybeden Gülseren-Mustafa Erkan çifti yaşadıkları acıyı yazdıkları mektupla anlattı

banner87
Arda Erkan cinayeti aydınlanmadıkça, uyuşturucu ile mücadele tamamlanmaz
banner90
banner99

İLERİ TAHKİKATIN TAMAMLANMASINI İSTİYORLAR… Uyuşturucu tacirlerinin eline düşen ve 4 yıl önce bugün hayatını kaybeden Arda Erkan’ın hikayesi gençlere ve birçok aileye ışık tutmaya devam ediyor. Kendi evlatlarını kaybetmelerine rağmen başka canlar yanmasın diye bu konuda büyük bir mücadele başlatan Gülseren-Mustafa Erkan çifti, Arda’nın ölüm nedeninin ortaya çıkması için polisin başlattığı ileri tahkikatın sonuçlanmasını bekliyor

Uyuşturucu tacirlerinin eline düşen ve henüz 26 yaşındayken hayatını kaybeden Arda Erkan’ın üzücü hikayesi ve ailesinin başlattığı mücadele birçok genç ve aile için ışık oldu.


Ancak Arda’nın ölümüyle ilgili ileri tahkikatın henüz tamamlanamaması ve yargı sürecinin de başlamaması ailenin yarasını daha da derinleştirdi.


Arda Erkan’ın annesi Gülseren Erkan ile babası Mustafa Erkan oğullarının ölüm yıl dönümü olan bugün için bir mektup yazarak, acılarını paylaştı.


Çift, ayrıca ileri tahkikat yapılması için polise iade edilen ve bugüne kadar bir sonuç çıkmayan Arda Erkan’ın ölümü ile ilgili dosyadaki çalışmaların bir an önce tamamlanmasını istiyor.

İşte Gülseren Erkan ve Mustafa Erkan’ın mektubu:


“Hem şimdiki hem gelecek kuşaklara ARDA’dan bir ses… ARDA gençlerimize ve toplumumuza ışık olmak için hep yanımızda…


Faili bulunmayan bir cinayet var olduğu sürece ülkemizde uyuşturucu mücadelesi yarım kalmış demektir.

Çevresi tarafından sevilen, henüz 26 yaşında olan Arda Erkan 4 yıl önce hayatını kaybetti... Aslında kaybetmedi...


Çocuklarını yaşatmayı beceremeyen bir ülkenin en pisi pisine hayattan koparılıp alınmış gençlerinden...

Yaşam yolculuğunun bitiş çizgisi olan bu olay, inanılması imkânsız olan ve ağrısı da ömür boyu kalan – kalacak olan oldu. Bazı olaylar var, insanın hayatına damgasını vuruyor ve adeta milat oluyor. Arda’nın gidişi de öyleydi. Bazı olaylar milat oluyor…


Hem ailesi hem de sevenlerini yasa boğan bu kaybın sebebi olanlar, sorumluların yargılanmasını sağlamayan ya da sağlayamayan güvenlik teşkilatımız bu olayı faili meçhul bırakmıştır.
 


 Haziran 2018’de karara bağlanan Adli Ölüm Tahkikat davasında Arda’nın ölümünde “başkalarının sebebiyet vermiş olma ihtimalinin kuvvetle muhtemel olduğu” ve “etkin bir soruşturma yapılmadığı” ortaya çıkmıştır.


Dosyanın ileri tahkikat yapılması için polise iade edilmesine rağmen bugüne kadar hiçbir adım atılmadı. İç hukuk çerçevesinde bu kavgayı yürütmeye kararlı olduğumuzu defalarca vurguladık, “bu dosyanın faili meçhul kalmasını mı istiyorlar yoksa birilerini mi koruyorlar” diye sorduk. Olumlu veya olumsuz hiçbir dönüş almadık. Bizler de Arda’nın ailesi olarak Polis Genel Müdürlüğü aleyhine dava başlatıyoruz.


ARDA’nın Faili Meçhul ölümü dile getirilmedi. Geçtiğimiz günlerde “Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü” çeşitli etkinliklerle gerçekleştirildi. Yine birçok rakamlar, istatistikler ve bizim gibi küçücük bir ülkede uyuşturucu sorunun gittikçe arttığı ve bu sorunla mücadelenin nasıl yapılacağı konuşuldu.


Yalnızca Uyuşturucuyla Mücadelede sembol olan ARDA’nın “Faili Meçhul” ölümünün dile getirilip, hatırlatılmadığını üzülerek gözlemledik.


Oysa,‘birilerini koruyarak ve umursuzca’ yürütüldüğü ortaya çıkan ARDA dosyasının tüm gençler ve ailelerin bilgisi kapsamında olması gerekliliği olduğu inancındayız.


Yani, 4 yıldır faili bulunmayan bir cinayet var olduğu sürece ülkemizde uyuşturucu mücadelesi yarım kalmış demektir.


ARDA’yı mavinin derinliklerinde selamlıyoruz. Arda beden olarak yanımızda olmayabilir ama enerjisiyle gençlermize ve toplumumuza ışık tutmak için hep yanımızda olacaktır.


Oğlumuz Arda Erkan’ı, ölümünün dördüncü yılına denk gelen 7 Temmuz’da onu bu kez Kite Sörf ile selamlayarak anacağız.


 “Başka Ardalar Ölmesin” sloganıyla düzenlenen geleneksel Uluslararası Kite Surf Etkinliği’nin beşincisi bu yıl 6-7 Temmuz tarihlerinde yapılıyor.


Arda’yı mavinin derinliklerinde selamlamak ve uyuşturucu ile mücadeleye bir katkı koymaları için tüm kite-sörfcüleri ve halkımızı bu anlamlı etkinlikte bizimle birlikte olmalarını dileriz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75