banner6

‘Are you ready?’ deyip yaşlı kadına saldırdı

banner37

‘Are you ready?’ deyip  yaşlı kadına saldırdı
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’nın Köşklüçiftlik bölgesinde önceki gün gündüz saatlerinde 71 yaşındaki bir kadın, evinin içinde saldırıya uğradı.

   Apartmanın üçüncü katındaki dairesinin kapısını açık bırakan kadının evine giren 24 yaşındaki Chidera Emmanuel Emmanuel isimli kişi, kapıyı kilitledikten sonra çırılçıplak soyunarak, “Are you ready?” (Hazır mısın?) dedikten sonra yaşlı kadına saldırdığı ve yere yatırarak cinsel tecavüzde bulunmaya çalıştığı suçlamasıyla tutuklandı.

   Mahkemeye çıkarılan zanlının, yargıca asker selamı vermesi, mahkeme salonunda sürekli gülmesi ve oturmayı reddetmesi dikkat çekti.

   “Cinsel tecavüze teşebbüs etmek”, “Ev açma”, “Mülke tecavüz” ve “Ciddi darp” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine 3 gün tutukluluk emri alındı.

   Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Soner Şaban, 16.06.2022 tarihinde saat 11.30’da Köşklüçiftlik’te isimsiz apartmanın üçüncü katındaki ikametgahın açık olan ana giriş kapısından içeriye giriş yapan Chidera Emmanuel Emmanuel’in ikametgahta bulunan 71 yaşındaki kadını görmesine müteakip ana giriş kapısını içeriden kilitlediğini, üzerindeki kıyafetlerini çıkarıp çırılçıplak kaldıktan sonra müştekiye hitaben “Are you ready?” sözlerini söyleyip, boğazından sıkarak, sırtüstü yatırdıktan sonra üzerine çıkıp arzusu hilafına cinsel tecavüzde bulunmak istediği bir sırada kadının kendi çabası ile yerden kalkmayı başarıp, kendini ikametgahın dışına atarak yardım istediğini mahkemeye anlattı.

   Polis memuru Soner Şaban, ikametgahın camlı ama kapalı olan sürgülü kapısını açıp, balkon kısmından atlayıp, olay yerinden kaçan zanlının polis ekipleri tarafından yapılan geniş çaplı araştırma neticesinde olay yerinin bir arka sokağında saklanmış olduğu ikametgahta tespit edilerek makul güç kullanılarak tutuklandığını kaydetti.

   Meselenin ciddiyetine vurgu yapan Şaban, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya, istenen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104