Arıklı: Cumhurbaşkanı derhal görevlendirme yapmalı

banner37

Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı, hükümet çalışmaları ile UBP’de yaşanan gelişmelerin birbirinden ayrılması gerektiğini belirtti

 Arıklı: Cumhurbaşkanı derhal görevlendirme yapmalı
banner99

Bugün yaşanan gelişmelerin ardından yazılı açıklamalarda bulunan Arıklı, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından ülkenin bir hükümet boşluğuna düştüğünü belirterek, Cumhurbaşkanı’nın acil ve ivedi bir şekilde hükümeti yeniden  kurmak için bir milletvekili görevlendirmek zorunda olduğunu dile getirdi.

Arıklı yaptığı yazılı açıklamada şunlara yer verdi;

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra ülkemizde yaşananlar, hukuka ve teamüllere aykırı gelişmelerdi. Cumhurbaşkanı Tatar, UBP Kurultayını beklemeden Mecliste Hükümeti kurabilecek bir Milletvekiline Hükümeti kurma görevi vermesi gerekirken, teamüllere aykırı bir şekilde Kurultaydan çıkacak UBP Genel Başkanına bu görevi vereceğini söyleyerek, ülkeyi bir Hükümet boşluğuna terk etti.

banner134
Bugünse UBP içinde, akıllara durgunluk veren gelişmeler olmuştur. Bu gelişmeler ve yaşanan tartışmalar şüphesiz UBP’nin kendi iç işidir. Yapılması gereken iş, Hükümet çalışmaları ile UBP’ deki gelişmeleri birbirinden ayırmak olmalıdır. UBP’de Kurultay 45 gün sonra yapılacaksa, Sayın Cumhurbaşkanı acil bir şekilde Hükümeti kurmak için bir Milletvekilini görevlendirmek zorundadır.

Umarız Sayın Cumhurbaşkanı artık UBP’nin Genel Başkanı değil ülkenin Cumhurbaşkanı olduğu gerçeğini kabullenerek, hukuk kurallarını ve teamülleri daha fazla zorlamaz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75