banner6

Arıklı: Haftada 75 uçuş yapılacak

banner37

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, meclis kürsüsünde konuştu.

Arıklı: Haftada 75 uçuş yapılacak
banner90
banner99

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, meclis kürsüsünde konuştu.
Bilet fiyatlarını ucuzlatmanın ilgili bakan olarak kendisinin görevi olduğunu vurgulayan Bakan Arıklı, yaptıkları işin taktir edilmediğini bunun yerine sosyal medyada ciddi tepki görerek, linç edilmeye çalışıldıklarını ifade etti.

“HAFTADA 75 UÇUŞ YAPACAKLAR”

Yerli firmaların çok ciddi bir risk altına girdiklerini belirten Bakan Arıklı, “Yerli bir şirket çok ciddi bir çalışma altına girdi. Haftada 75 uçuş yapacaklar ve Türkiye’de var olan FreeBird uçuşları kullanacaklar. Şirketin adı da FlyKHY. Gerçekten yerli firmalarımız ilk defa böyle bir riskin altına elini soktular ama dünden beri bunun tebrik edilmesi yerine sosyal medyada duymadığımız laf kalmadı. Bu bilet fiyatlarını ucuzlatmak benim görevim” şeklinde konuştu.

“TOTAL RAKAM BİN 332 LİRA”
Bilet fiyatlarından alınan vergiye değinen Bakan Arıklı, “Bilet fiyatlarından alınan vergi total rakam bin 332 Lira. Bu rakamın içinde şifrelerin aldığı 15 Euro’da vardır” şeklinde konuştu.

“DHİ’DEN BİLİR KİŞİ İSTEDİK”
Yeni yapılan havalimanına eklemeler olduğunu ve bunun gayet normal olduğunu savunan Bakan Arıklı “Ercan meselesinde yaptığımız iş şudur; artık Ercan Havalimanı bitmek üzere. Bu süreç içerisinde proje dışında DHİ ve bizim taleplerimiz doğrultusunda bir takım çalışmalar yapıldı. Tüneller, yollar ve en önemlisi de pist olacak şekilde bu firma bu yapılan işle ilgili bizden bir takım taleplerde bulundu. Bu rakamlarla ilgili Türkiye’de bulunan DHİ’den bilir kişi istedik” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104