banner6

Arıklı, Hükümet hiç kimseye vergi muafiyeti yapamaz

banner37

Arıklı, Hükümet hiç kimseye vergi muafiyeti yapamaz
banner150

banner150

banner99

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Ercan Havalimanı işletmecisi, Taş Yapı firmasının sahibi Emrullah Turanlı için 400 milyon TL ile 800 milyon TL arasında vergi affının getirileceği yönündeki haberlere tepki gösterdi, “Hükümet hiç kimseye vergi muafiyeti yapamaz.” dedi.

Bakan Arıklı, Ercan Havalimanı işletmecisi, Taş Yapı firmasının sahibi Emrullah Turanlı için 400 milyon TL ile 800 milyon TL arasında vergi affının getirileceği yönündeki haberler hakkında bir açıklama yaptı. 

Hükümetin hiç kimseye vergi muafiyetini yapamayacağını vurgulayan Arıklı, “Vergi muafiyeti yasa ister, yasa ise kişiye özel çıkarılmaz…” dedi. 

Arıklı, bazı milletvekillerin ‘sormadan’ Meclis kürsüsünden ‘esip gürlediğini’ dile getirerek, “Yeni havalimanı büyük oranda bitti, son rötuşları yapılacak. Proje dışında yapılan ve yapılması gereken işler nedeniyle işletme bize bir fatura çıkardı. Hiç havalimanı yapmadığımız için Türkiye’den gerekli yetkilileri çağırdık. Hesaplamaları yaptık. Şu anda henüz mutfak aşamasında. Biz daha Taş Yapı ile oturup konuşmadık, mutfak çalışmamız devam ediyor” ifadelerini kullandı. 

Arıklı, “Biraz sabredin ya” diyerek konunun gündeme taşınmasına tepki gösterdi, ‘sorumsuzluk’ olarak nitelendirdi.

Kaynak : Kıbrıs Postası

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104