banner6

Arıklı: Kıbrıs türkünü zengin kaynakların fakir bekçisi yapanlar utansın

banner37

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Yeniboğaziçi’ni ziyaret ederek halkla sohbet toplantısı yaptı. YDP’den yapılan açıklamaya göre, halka “Büyük Mesarya Projesi” hakkında bilgi veren Genel Başkan Erhan Arıklı “Bu proje ile bölge insanının kaderi değişecek ve ülkemizin yüzü gülecektir” dedi.

Arıklı: Kıbrıs türkünü zengin kaynakların fakir bekçisi yapanlar utansın
banner150

banner150

banner99

“Sadece ülke kaynaklarımızı hareket geçirerek, en geç üç yıl içerisinde Türkiye’nin yardımlarına ihtiyaç kalmadan kendi ayaklarımız üzerine durabiliriz” diyen Arıklı, düzenin siyasi partilerinin kendi oluşturdukları bürokratik ve sendikal engellerle ülkeye gelecek yatırımcının önüne engeller koyduklarını ve bu yatırımcıları canından bezdirerek ülkeden kaçırdıklarını savundu.

Arıklı şöyle devam etti:

“Bakın Rum tarafı son üç yılda üç milyar dolarlık dış yatırım almış. Bizim Lefke bölgesine 250 milyon dolar yatırım yapmak isteyen, yüzlerce insana iş verecek bir firmaya 3 yıldan beridir cevap bile verilmiyor. Şehir ve köy içi yolların, okullarımızın durumu ortada iken Türkiye’den gelen 680 milyon lira, proje olmadığı için geri gidiyor. Bu nasıl bir devlet yönetimidir? Bu nasıl bir hükümettir? Söylesenize, siz Türkiye’den para dilenmekten ve maaşları ödemekten başka ne iş yaparsınız? Kıbrıs Türkünü zengin kaynakların fakir bekçisi yapanlar utansın”

“Büyük Mesarya Projesi” hakkında bilgi veren Arıklı bu proje kapsamında 8 Belediye ve 50’ye yakın köy olduğunu, bu projenin her belediyenin ve her köyün problemleri ve çözüm yollarını içerdiğini söyledi.

“Bize imkân verin…3 yılda neler yapabileceğimizi görün”

Karpaz ve Maraş projelerinin de ayrı ayrı hazırlandığını anlatan Arıklı “Bizim kaynaklarımız bize yeter. Yeter ki yetişmiş insan kapasitemizi ve kaynaklarımızı doğru kullanalım. Projelerimizi uygulamak ve karşılığını almak için üç yıla ihtiyacımız var. Bize imkân verin, sadece 3 yılda neler yapabileceğimizi görün” dedi.

Mağusa Gaziler Derneği’ni ziyaret

YDP heyeti bugün İlçe Merkezinde partililerle kahvaltı yaptıktan sonra, Mağusa Gaziler Derneği’ni de ziyaret etti.

Dernek yönetimi ile sohbet eden Arıklı; “Bu günlerimizi Mücahit ve Mehmetçiğimize borçluyuz. Mücahitlerimizin de gazilerimizin de sayıları giderek azalıyor. Bu topraklar için savaşan gazilerimize borcumuzu ödeyeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2017, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104