banner6

Arıklı'nın “24 Kasım Öğretmenler Günü” mesajı...

banner37

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla mesaj yayımladı.

Arıklı'nın “24 Kasım Öğretmenler Günü” mesajı...
banner99

Arıklı mesajında şu ifadeleri kullandı:

“İnsanı bilgi ve irfanla donatıp yetişmesini sağlayan öğretmenler, toplumları her zaman ayakta tutan kişiler olurken, icra ettikleri meslek önemini ve saygınlığını hiçbir zaman yitirmemiştir. Aile kadar değerli olan öğretmenlerimiz; sanat, bilim ve kültür alanlarında ülkemizin şekillenmesinde ve kalkınmasında her zaman lider olurken, yurt savunmasında da en ön saflarda yer almış, şehitler vermiştir.

Öğretmenler, ülkenin geleceği olan yeni nesilleri yetiştirip gençlerimizi hayata hazırlarken, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın, çok özel ve yüce bir hizmet sunmaktadır. Öğretmenlik, sevgi ve fedakarlık üzerine kurulan, aynı zamanda ağır sorumluluk gerektiren bir meslektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere olmak üzere, ebediyete intikal eden öğretmenlerimize rahmet diliyor, onun açtığı eğitim yolundan giderek eğitim ışığını yeni nesillere taşıyan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten dileklerimle kutluyor, onlara sağlık, huzur ve mutluluk diliyorum.”

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104