Arıklı: Partimizde hiçbir zaman ayrımcılığa yer olmadı

banner37

YDP Genel Başkanı Arıklı ve parti yöneticileri, KIBRIS Medya Grubu’nu ziyaret ederek, partilerini ve kuruluş amaçlarını anlattı.

Arıklı: Partimizde hiçbir zaman ayrımcılığa yer olmadı
banner99

Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı, KIBRIS Gazetesi’ne ziyarette bulunarak faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Parti yöneticileri ile birlikte KIBRIS Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ali Baturay’ı ziyaret eden Erhan Arıklı, yeni kurulan partilerini kamuoyuna tanıtmak amacı ile basın kuruluşlarına ziyaretler başlattıklarını ve KIBRIS Medya Grubu’nu da bu amaçla ziyaret ettiklerini belirtti.

Arıklı, KIBRIS Medya Grubu bünyesindeki KIBRIS Gazetesi ve KIBRIS TV’nin objektif haberciliği ön planda tuttuğunu, bunun da KIBRIS gazetesini ülkede en yüksek tiraja sahip gazete konumuna getirdiğini ifade etti.

Arıklı, partinin çok kısa sürede kabul gördüğünü ancak kendilerinden korkup çekinen rakip kişi veya partilerin kendilerine iftira attığını ve bazı iddiaları yamalamaya çalıştığını söyledi.

banner134
YDP’nin KKTC’li insanların kurduğu bir parti olduğuna ve ayrımcılığa hiçbir zaman yer olmadığına dikkat çeken Arıklı, “YDP, KKTC’den insanların ve Türkiye’den 1974’ten sonra gelenlerin kurduğu bir partidir. Binin üzerinde üyemiz bulunuyor. Üyelerimizin kaçı KKTC’li, kaçı TC’li merak etmiyoruz. Türkiye’den gelen insanların parti kurması yasak değildir. Biz Türkiye’den gelen insanların da partisi olabilirdik. Bundan asla gocunmazdık. Biz böyle olmadığını anlatmaya çalışıyoruz” dedi.

Toplumun bütününü kucaklayan bir parti konumunda olduklarını anlatan Arıklı, hedeflerinin KKTC’de kronikleşen sorunlarını çözmek olduğunu belirterek, bunların çözülmemesi halinde toplumun geleceğe güveninin gittikçe azalacağını söyledi.

Halkın 2010 yılından beridir değişim istediğinin görüldüğünü ancak mevcut siyasiler ve partilerin halktaki bu değişim isteklerine bir türlü cevap veremediklerini anlatan Arıklı, siyasette ciddi bir boşluk olduğunu belirtti.

Siyasetteki problemlerin bir türlü çözüme ulaştırılamadığını ifade eden Arıklı, “KIBRIS Gazetesi’nin herhangi bir günkü sayısını alın ve ülkenin ne halde olduğunu görün. Anlatmaya gerek yok. Biz KKTC’nin sorunlarını çözmek isteyen bir partiyiz. Ciddi bir partiyiz ve iyi bir kadromuz var” dedi.

KIBRIS Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ali Baturay ise yeni partinin ülkeye hayırlı olmasını dileyerek, “Politikaya güvenin gittikçe azaldığı bir dönemde büyük bir cesaret göstererek, böyle bir olayın içine girdiniz” dedi. Baturay, partinin isteklerinde muvaffak olmasını temenni etti.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2016, 14:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75