Arıklı: Tüm fedakâr annelerimizin, kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum

banner37

Arıklı: Tüm fedakâr annelerimizin, kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum
banner90
banner8

Başbakan Yardımcısı Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, 8 Mart, kahramanlığı ve duyarlılığı, varlıklarıyla fedakârlığı temsil eden, sevgi ve sonsuz merhamet timsali kadınların gurur günü olduğunu belirtti.

“Kadınlar, toplumsal ve ekonomik yaşamın ayrılmaz parçası, toplumun en küçük birimini oluşturan ailenin temel unsurudur.” Diyen Arıklı yayımladığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajında şu ifadeleri kullandı: 

banner134
“Yeni nesillerin yetişmesinde kadınlarımızın annelik vasfı ile üstlendikleri sorumluluk, geleceğimizin inşasında onların ne kadar hayati öneme sahip olduklarını göstermektedir.

Dinimiz de annelerimize, kadınlarımıza büyük önem vermiştir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) bir hadisinde ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ buyurarak bundan tam 1500 yıl önce kadınlarımıza verilen değeri ortaya koymuştur.

Hayatımızın her anında bize destek olan, eğiten, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren başta şehit ve gazilerimizin eş ve annelerinin, dünyamızı sevgi ve şefkatle dolduran tüm fedakâr annelerimizin, kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75