banner6

Arıklı: Varisleri Denktaş'ın ismini ticari bir meta olarak kullanıyor

banner37

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın isminin varisleri tarafından ticari bir meta olarak kullanıldığını ve ranta çevrildiğini belirterek, “Bu halka saygısızlık olduğu kadar müteveffa liderimize karşı da yapılmış bir haksızlıktır” dedi.

Arıklı: Varisleri Denktaş'ın ismini ticari bir meta olarak kullanıyor
banner99

Arıklı yaptığı yazılı açıklamada, “Ülkemizde Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf Denktaş'ın adına bir üniversite kurulması, elbette son derece olumlu bir olaydır. Bu halkın bağımsızlık mücadelesi için hayatını vakfeden bir liderin adının, bir ilim-irfan yuvasına verilmesi her şeyden önce bir vefa borcumuzdur” ifadelerini kullandı.

banner134

Varislerden birinin bu ismi kullanarak özel bir üniversite kurmak için harekete geçmesinin bir noktaya kadar kabul edilebileceğini kaydeden Arıklı,  ancak askeri bölgeden de olsa, devasa bir arazinin şahsa ait özel bir üniversiteye verilmesinin kabul edilemeyeceğini ileri sürdü.

Arıklı şöyle devam etti:

“DP Lefkoşa İlçe Başkanı Rauf Denktaş, dedesinin adının politik ve ticari kavgalara konu olmasını istemiyorsa, isim hakkını aldığı bu üniversiteyi Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurulacak bir vakfa devretmeli, devlet de bütün imkanı ile bu üniversiteyi hayata geçirmeli ve Rauf Denktaş adını ticari bir meta olmaktan kurtarmalıdır.

Rauf Denktaş'ın varislerine, Kıbrıs Türklerinden ziyade yüce Türk milletine mal olmuş bu ismi rant malzemesi haline getirmekten uzak durmalarını tavsiye ediyoruz.”

 

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2017, 14:11
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104