banner6

Arıklı: Yeni Ercan Havalimanı fiilen bitti

banner37

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Ercan Havalimanı işletmecisi T&T’nin büyük ortağı Emrullah Turanlı’nın yaptığı ve adeta 'yılan hikayesi'ne dönen yeni Ercan Havalimanı’nın 2022 tarihinde fiilen bittiğini açıkladı. Arıklı, “Allah izin verirse şubat ayı ortalarında test uçuşları başlayacak” dedi.

Arıklı: Yeni Ercan Havalimanı fiilen bitti
banner99

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı bütçesinin ele alındığı Cumhuriyet Meclisi’nde konuştu.

“YENİ ERCAN HAVALİMANI 2022’DE FİİLEN BİTTİ”

Yıllarca bitmeyen ve adeta ‘yılan hikayesi’ne dönen yeni Ercan Havalimanı ile ilgili konuşan Bakan Arıklı Ercan Havalimanı’nın açılım tarihiyle ilgili sert ültimatomlar verdiğini kaydetti; “15 Kasım 2022’de Ercan Havalimanı fiilen bitti.” dedi.  

Ercan Havalimanı’nın fiziki olarak bittiğini ve geriye teknik cihazlar kaldığını ifade eden Arıklı, teknik cihazların ABD ve Hollanda’da yapıldığın ifade etti.

“ALLAH İZİN VERİRSE ŞUBAT AYI ORTALARINDA TEST UÇULARI BAŞLAYACAK”

ILS ve trafoların sipariş takibini Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanlığı ile Devlet Hava Meydanları İşletmecileri’nin yaptığını kaydeden Bakan Arıklı, ILS, trafo ve hücrelerin büyük ölçüde geldiğini söyledi.  Arıklı, “Allah izin verirse şubar ortasında test uçuşları başlayacak” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104