banner6

Arıklı’dan ‘karikatür’ tepkisi “Milletvekili olan yarım porsiyon aydınlar…”

banner37

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı’nın sosyal medya hesabından yaptığı “Posta Dairemiz, Şampiyon Meleklerimizi anlatan bu muhteşem karikatürü "Hatıra Pulu" olarak basacak” duyurusunda karikatür kelimesini kullandığı için eleştiri yağmuruna tutuldu. Arıklı paylaşımındaki karikatür kelimesini kısa bir süre sonra ’çizim’ olarak değişse de eleştiriler durmayınca yeni bir paylaşım yaptı.

Arıklı’dan ‘karikatür’ tepkisi “Milletvekili olan yarım porsiyon aydınlar…”
banner90
banner99

Paylaşımında “Bu ülkenin en büyük talihsizliği, cahillerin şirretlik derecesindeki cesaretidir” diyerek tepkisini dile getiren Arıklı, iki farklı karikatür paylaşarak eleştirilere yanıt verdi. 
Arıklı’nın son paylaşımı şöyleydi:
“Bu ülkenin en büyük talihsizliği, cahillerin şirretlik derecesindeki cesaretidir.
Bazıları, Karikatür sanatını sadece çizgilerle yapılan komiklik olarak algılayabilir, hatta bunu farklı anlamda kullananları sert şekilde eleştirebilir. Bu normaldir. Anlatırsınız, anlarlar veya anlamazlar. Ciddiye almazsınız.
Ama kanaat önderi pozisyonuna bürünen hatta Milletvekili olan yarım porsiyon aydınlar da aynı hatayı yapar ve birçok kişi de onları alkışlarsa, orada bir "Kültür Problemi" olduğu kadar, bir "Algı Problemi de var demektir.
Biz sabahleyin "Karikatür" ile ilgili bir paylaşım yaptık. Sonra kin ve nefret kültürü ile donanmış kesimlere fırsat vermemek için o kelimeyi farklı bir kelime ile değiştirdik. Buna rağmen bizim en küçük bir açığımızı arayan malum kesim, hala sosyal medyadan bize hakaret etmeye devam ediyor. 
Aşağıda biri Dünya Barış ödüllü (1984) iki karikatür var. Sizce bu karikatürler güldürmek amacı mı taşıyor...?

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104