Arkadaşı hastaneye, kendisi kodese gitti

banner37

Başka eve çıkmasını istediği ev arkadaşını tartışma sırasında iterek başından yaralanmasına neden olan U.J.O., isimli genç tutuklandı

Arkadaşı hastaneye, kendisi kodese gitti
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA
Lefkoşa’da aynı evi paylaşan iki arkadaşın tartışması, birinin hastanelik diğerininse polislik olmasıyla sonuçlandı.

U.J.O., isimli genç, başka eve taşınmasını istediği ev arkadaşını tartışma sırasında ittirerek başından yaralanmasına neden olmaktan tutuklanırken, bilinci kapalı olarak hastaneye kaldırılan P.K.W., ise tedavi altına alındı.

Zanlı U.J.O.’yu mahkemeye çıkaran polis, P.K.W.’nin hayati tehlikesinin bulunmadığını ancak halen ifade verecek durumda olmadığını belirtirken, mahkeme, U.J.O.’nun soruşturma amaçlı olarak 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

“Yaralama” ve “Ciddi darp” suçlamalarıyla tutuklanan U.J.O., isimli zanlı dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru İbrahim Toz’u dinletti.
Mahkemede yeminli şahadet veren Toz, 26.07.2021 tarihinde saat 23.00 raddelerinde Lefkoşa’nın Küçük Kaymaklı bölgesindeki bir apartman dairesinde ikamet eden zanlı U.J.O., ile aynı ikametgahta sakin ev arkadaşı P.K.W arasında, P.K.W.’nin evden ayrılıp yeni bir ev kiralaması gerektiği konusunda tartışma çıktığını belirtti.
Polis memuru İbrahim Toz, zanlı U.J.O.’nin tartışma sırasında P.K.W.’yi, banyo içerisinde her iki eli ile itip darp ederek, itme sonucunda adı edilenin banyo aynası üzerinde bulunan camdan mamül bardağa sol baş ve kulak kısmının çarpmasına ve bardağın kırılması sonucunda baş ve kulak bölgesinde 6 cm’lik parçalı kesi oluşmasına sebebiyet verip konu şahsı yaraladığına vurgu yaptı.
Toz, P.K.W.’nin, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin Acil Servisi’ndeki tedavisine müteakip Kulak, Burun ve Boğaz Servisi’nde müşahede altına alındığını ve hayati tehlikesinin bulunmadığını mahkemeye aktardı.
Toz, aynı gün mesele ile ilgili olarak olay yerinde bulunan camdan mamül kırık bardağın emare zapt edildiğini ve bir tanık ifadesi alınarak bir de gönüllü ifadenin temin edildiğini ve ifadelerin teyit ile tekzibinin yapılması gerektiğini kaydetti.
Şikayetçinin henüz ifade verecek durumda olmadığını söyleyen Toz, ayrıca hastaneden temin edilmesi gereken doktor raporu ve hastanın yeni bir tetkik veya operasyona ihtiyacı olup olmadığı konusunda gerekli araştırmanın yapılması gerektiğini mahkemeye aktardı.
Toz, aynı zamanda zanlının yasal statüsü ile ilgili olarak da gerekli araştırmanın yapılması gerektiğini ve zanlının serbest kalması halinde tanıklara müdahale etme durumu olduğunu belirterek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

banner134


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88