“Arkadaşım için değil ama benim için büyük bir para”

banner37

Kız arkadaşının emanet ettiği 50 bin TL’yi çalan ve ülkeden ayrılmaya çalışırken yakalanan Mehmet Göv, çıkarıldığı mahkemede, parayı ihtiyaçlarını karşılamak için aldığını söyledi

“Arkadaşım için değil ama  benim için büyük bir para”
banner99

“SADECE 2-3 BİN TL HARCADIM”… Mehmet Göv, dün çıkarıldığı mahkemede suçunu kabul etti ve “Belki arkadaşım için değil ama benim için çok büyük para. Borçlarım, okul taksidim ve yıllık ev kiramı ödeyecektim. Sadece 2-3 bin TL harcadım” dedi. Mahkeme, polis soruşturması nedeniyle Göv’ün tutukluluk süresini 7 gün daha uzattı.

Emine UYSAL ÇALUDA   

Lefkoşa’da kız arkadaşının bitcoin isimli sanal para satışından kazandığı ve ‘kendisine havale etmesi’ için emanet ettiği 50 bin TL’yi çalıp, Girne Limanı’ndan yurt dışına çıkış yaparken yakalanan zanlı Mehmet Göv’ün tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı.

   Mahkemede söz alan zanlı Göv, “Belki arkadaşım için değil ama benim için çok büyük para. Borçlarım, okul taksidim ve yıllık ev kiramı ödeyecektim. Sadece 2-3 bin TL harcadım” dedi.

   Polise sözlü beyanlarda bulunan zanlı, paranın bir kısmını ailesine gönderdiğini, bir kısmını isimsiz bir apartmanın depolarının altına sakladığını, bir kısmını da harcadığını itiraf etmiş, gönüllü ifade vermişti.

   Polis, depoların altına saklanan 13 bin 400 TL’yi bularak emare almıştı.  

   “Emanetçi tarafından sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Özgür Sunalp’ı dinletti.    

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sunalp, 14.10.2020 tarihinde saat 11.20’de Lefkoşa’da aynı yerde sakin Mehmet Göv’ün, arkadaşı olan Kübra Çelik’in Bitcoin isimli sanal para satışından elde ettiği 50 bin TL’yi Ziraat Bankası’ndaki hesabına havale etmesi için emanet ettiği paraları, Çelik’in hesabına havale etmeyip, çaldığını belirtti.

   Hakkında şikayet bulunan zanlının aynı gün Girne Limanı’ndan çıkış yaptığı esnada tespit edildiğini belirten Sunalp, zanlının Küçük Kaymaklı bölgesinde, Okullar Yolu Sokak üzerinde bulunan 70 numaralı isimsiz apartmanın arka kısmındaki depoların altına paraların bir kısmını gömdüğünü itiraf ettiğini kaydederek, söz konusu yerde gömülü olarak 13 bin 400 TL’nin bulunduğunu anımsattı.

   Zanlının paranın bir kısmını harcadığını, bir kısmını da Türkiye’deki ailesine gönderdiğine dair beyanı olduğunu ve bankadan kamera görüntülerinin alınması gerektiğini kaydeden Sunalp, tahkikatın devam ettiğini belirterek soruşturmanın selameti açısından 7 gün tutukluluk emri talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 7 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75