banner6

“Arkadaşını öldürüp, anüsüne şişe sokmakla tehdit etti”

banner37

Herhangi bir alacağı olmadığı halde arkadaşından tehditle 6 bin sterlin para istediğini kabul ettiği belirtilen M.H.A.’nın aleyhine 3 gün tutukluluk emri alındı

“Arkadaşını öldürüp, anüsüne şişe sokmakla tehdit etti”
banner151 banner143

MESAJLARI SİLMİŞ… İran uyruklu zanlı M.H.A.’yı mahkemeye çıkaran polis, zanlının herhangi bir alacağı olmamasına rağmen arkadaşı F.J.’ye birçok kez telefonla mesaj atarak 6 bin sterlin istediğini, vermemesi halinde ise arkadaşı ve ailesini öldüreceği, anüsüne şişe sokup videosunu çekeceğine dair tehditte bulunduğunu kabul ettiğini, verdiği gönüllü ifadesinde bu mesajları sildiğini de itiraf ettiğini belirtti.

Sedef BOŞNAK

İskele’de, herhangi bir alacağı olmamasına karşın, arkadaşı F.J.’yi birçok kez telefonda taciz edip, adı edilenden yazılı tehditle 6 bin sterlin isteyen M.H.A. şikayet üzerine tutuklandı.


Meseleyle ilgili şikayet üzerine tutuklanan İran uyruklu M.H.A., dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler’in huzuruna çıkarıldı ve aleyhine tahkikat maksatlı 3 gün tutukluluk emri temin edildi.


Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Fırat Kızıltunçlar, İskele Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Erkan Kunduracı’yı yeminli şahadete çağırdı.


Tanık polis Erkan Kunduracı, zanlının, 12 Ekim’de, İskele’de, kullanımındaki telefon ile arkadaşı F.J.’nin telefonuna yazılı mesaj atarak, tehditle para istediğini söyledi.


Erkan Kunduracı, 28 Ekim’de yapılan şikayet üzerine, zanlıyı Gazimağusa’da tespit edip tutukladığını kaydetti ve meseleyle ilgili olguları anlattı.


Kunduracı, zanlının, F.J.’ye birçok kez yazılı mesaj atıp, adı edilenden herhangi bir alacağı olmadığı halde, kendisine 6 bin sterlin vermemesi halinde, F.J.’yi ve ailesini öldüreceğini yazıp tehdit ettiğini ve yine mesaj yoluyla anüsüne şişe sokup videosunu çekeceğini belirterek, adı edilene cinsel tacizde bulunduğunu belirtti.


Tanık polis, cep telefonunu emare zapt ettiği zanlının, gönüllü ifade vererek sildiği mesajları müştekiye attığını kabul ettiğini belirtti ve mahkemeden henüz tamamlayamadığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek için süre istedi.

  Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, tahkikatın selameti için zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2021, 09:51
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104