'Artık buna bir çözüm bulsunlar'

banner37

Yüzbaşı Tekin Yurdabak Caddesi üzerindeki yeşil alanda gizlenen 15-16 yaşlarındaki çocukların burada ‘bally’ kullandığını belirten Hasan Siner isimli bölge sakini ve Ortaköy Muhtarı Faik Taşel, bölgenin temizlenmesi için tanıdıklar aracılığı ile 5-6 ay önce belediyeye haber verdiklerini ancak bugüne kadar ilgilenilmediğini öne sürdü.

'Artık buna bir çözüm bulsunlar'
banner90
banner8

Mesut KABAL

Başkent Lefkoşa’nın Ortaköy bölgesinde bulunan Yüzbaşı Tekin Yurdabak Caddesi üzerindeki bakımsız boş bir alanın 15-16 yaşlarındaki çocuklar tarafından mesken tutulduğu ve çocukların burada ‘bally’ kullandığı iddia edildi.

Bölge sakinlerinden Hasan Siner isimli vatandaş, KIBRIS muhabirlerine bölgeyi gezdirerek çocukların kullandığını söylediği boş bally kutularını gösterdi.

Alanın belediyenin sorumluluğundaki yeşil alan olduğunu ve civardaki ev ve işyerlerinin bahçeleri ile cadde üzerindeki ağaçların budanan dalları ve temizlenen kuru otların bu alana biriktirildiğini anlatan Siren, çok üzün süredir temizlenmeyen bu birikintinin arkasına sığınan çocukların uyuşturucu etkisi olan ‘bally’ isimli maddeyi kullandıklarını iddia etti.

Bölgenin temizlenmesi için belediyeye haber verdiklerini, konuyu narkotik polisine de bildirdiklerini öne süren Hasan Siren, kimsenin ilgi göstermediğini ileri sürdü.

banner134
Siren, “Defalarca Lefkoşa Türk Belediyesi çalışanlarına şikâyette bulundum; fakat hiçbir şekilde gelip de bu alanı temizleyip kontrol altına almadılar. Konuyu bölge muhtarımıza da aktardım onun da aracılığı ile ilgili belediyeye tekrar bildirdik. Tüm bunlara rağmen ilgili belediye çalışanları gelip bu alanı temizleyip kontrol altına almadı. Küçük yaştaki çocuklarımız böyle köşe başı yerleri mesken tutup, saklanarak zehirleniyor. Buna artık bir çözüm bulsunlar” diye konuştu.

Ortaköy Muhtarı Faik Taşel de olayı doğrularak, “5 - 6 ay öncesinde aracı kişilerle durumu belediyeye izah ettik. Durumdan rahatsızlığımızı bu şekilde bildirdik” dedi.

Belediyenin bilgisi yok

Lefkoşa Türk Belediyesi Temizlik Şube Amiri, bu konuda kendilerine resmi olarak bir şikâyetin ulaşmadığını, özellikle muhtar aracılığıyla gelecek bütün şikâyetlerin dikkatle irdelendiğini bildirdi.

Konudan, gazetemiz aracılığı ile haberdar olduklarını ve bunu ihbar kabul ettiklerini belirterek bölgenin derhal temizleneceğini söyleyen şube amiri, ayrıca, Lefkoşa Türk Belediyesi olarak sadece şikâyetlerin beklenmediğini, her zaman yeteri kadar denetlemenin yapıldığını da sözlerine ekledi.

Fotoğraflar: Özmen YILANCILAR

 

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2017, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75