"Artık net bir irade ortaya konularak, Kıbrıs Türk halkının önü açılsın"

banner37

banner87
"Artık net bir irade ortaya konularak, Kıbrıs Türk halkının önü açılsın"
banner90
banner99

UBP Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, “Sonuç Odaklı Müzakere Yöntemleri” konusunda yaptığı konuşmada, yaklaşık 3.5 saat sonra Berlin’de iki liderin BM Genel Sekreteri huzurunda bir 3’lü görüşme gerçekleştireceğini, bu görüşmeyi önemsediklerini kaydetti.

Bu görüşmenin gayrı resmi olduğunu, bunu anlayamadıklarını,  Rum tarafının da bu görüşmenin seviyesini önemsizleştirdiğini belirten Hasipoğlu, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın içindeki umudu muhafaza ettiğini, kendilerinin beklentisinin de net bir sonucun çıkması ve bu iradenin ortaya konması olduğunu kaydetti.

40 yıldır masada federasyon bulunduğuna dikkat çekerek, masada federasyon olmasının statüko olup olmadığını soran Hasipoğlu, bu statükoya son verilmesi gerektiğini vurguladı.

11 Şubat belgesine dikkat çeken Hasipoğlu, Cumhurbaşkanı Akıncı’dan beklentilerinin bu statükoya son verilmesi olduğunu söyledi.

Şu anda 6 başlıkta konuşulmayan hiçbir konu kalmadığını belirten Hasipoğlu, “Son aşama bir sonucu gerektirirdi” dedi.

Kıbrıs Türk halkının çaresizlik sendromu içinde olmadığının gösterilmesi ve alternatiflerin ortaya koyulması gerektiğini vurgulayan Hasipoğlu, Rum tarafının Kıbrıslı Türklerle bir şey paylaşmak istemediğini tekrar tekrar ortaya koyduğuna dikkat çekti.

Alternatiflerin konuşmaktan çekinilmemesi gerektiğini ifade eden Hasipoğlu, bu toplantıdan siyah beyaz net bir durumun ortaya çıkmasını beklediklerini vurguladı.

Hasipoğlu, “Artık net bir irade ortaya konularak, Kıbrıs Türk halkının önü açılsın” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75