“Artık yeter, bu hastaneyi yapın”

banner37

Güzelyurt halkının yıllardır dört gözle beklediği Güzelyurt Hastanesi, beton yığınına döndü, Güzelyurt Sivil Toplum Platformu Sözcüsü Özdeş de hastanenin bir an önce tamamlanması için çağrı yaptı

“Artık yeter, bu hastaneyi yapın”
banner99

Güren TİLKİ

banner134

Güzelyurt halkının yıllardır dört gözle beklediği Güzelyurt Hastanesi, beton yığınına döndü. Hastanenin yıllardır ‘yarım inşaat’ halinde bırakılması, bölge halkının tepkisine yol açıyor.


KIBRIS’a konuşan Güzelyurt Sivil Toplum Platformu Sözcüsü Şinasi Özdeş, hastanenin bir an önce tamamlanması için çağrıda bulundu.


“Artık yeter” diyen Özdeş, hastane inşasının yılan hikayesine döndüğünü belirtti.


Özdeş, Güzelyurt Hastanesi projesinin 2005 yılında hayata geçirildiğini, ancak o tarihten bu yana gelmiş geçmiş tüm hükümetlerin bir türlü hastaneyi tamamlayamadığını belirtti.


Hastaneye şu ana kadar 5 milyon lira harcandığını duyduklarını kaydeden Özdeş, hastaneye devlet bütçesinden herhangi bir kalemin ayrılmadığını öğrendiklerini söyledi.


Dıştan alınacak yardımlarla bu inşaatı bitirmeye çalışacaklarını ifade eden Özdeş, TC Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri’ye hastanenin tamamlanması için müracaatta bulunduklarını dile getirdi.


Özdeş, “Büyükelçimize müracaatımızı yaptık, eğer icap ederse TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kadar derdimizi anlatmaya çalışacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88