banner6

Artık yeter! Evimize ekmek götüremiyoruz

banner37

Büyükkonuk Belediyesi çalışanları, “5 aydır maaş alamadığı” gerekçesiyle çöp toplama hizmetini durdurdu, maaşları ödenmezse ilerleyen günlerde vatandaşlara su hizmeti vermeyi de durduracaklarını belirtti:

Artık yeter!  Evimize ekmek götüremiyoruz
banner151

Ayşe BULUT

Büyükkonuk Belediyesi çalışanları, “5 aydır maaş alamadığı” gerekçesiyle iş bırakma eylemi başlattı.

Yaklaşık 5 aydır maaş alamayan çalışanlar, çöp toplama hizmetini durdurdu, ilerleyen günlerde de eylemlerinin dozunu artıracağını söyledi.

“Evimize ekmek götüremiyoruz. Bıçak kemiğe dayandı. Artık yeter” diyen çalışanlar, her şeyi göze aldıklarını, maaşları ödenmezse vatandaşlara su hizmeti vermeyi de durduracaklarını ifade etti.

Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu ise çalışanların maaşının hazır olduğunu, ancak dövizde meydana gelen yükselişten dolayı bugün ödeme yapılsa çalışanların 2 maaşının gideceğini belirtti.

Sennaroğlu, şöyle devam etti:

“Çalışanlarımızın maaşı hazır. Ama biz kredi işlerini tamamlayana kadar sterlin 12 TL’den 17 TL’ye yükseldi. Dolayısıyla krediye ödeyeceğimiz 187 bin sterlin borcu bugün ödesek 800 bin TL’den fazla ödemek durumunda kalacağız.

Ekonomistlerin dediğine göre, yılbaşına kadar sterlin düşüşe geçecek.

Bundan dolayı da sterlin borcumuzun ödemesini 2-3 ay geciktireceğiz.

Yani biz bugün borcu ödemeye kalksak çalışanların 2 maaşı gidecek. Ben çalışanlarımızın maaşını ödeyeceğim.”

Belediye çalışanları ne dedi?
 

Mehmet Ali Dağal:

“Beş aydır maaş alamıyoruz. Bir kızım var, üniversitede okuyor ama okulunun taksitlerini ödeyemiyorum. Evimize ekmek götüremez hale geldik, çok mağdur bir durumdayız… Biraz olsun para kazanabilmek için ekstra işler yapmaya çalışıyoruz. Ülkede her şey dünya pahası oldu. Maaş alan insanlar bile geçinemiyor, biz nasıl geçinelim?”

Uğur Kömürcügil:

“Benim kızım üniversitede hukuk okuyor. ‘Baba harçlığım yok’ diyor ve ben 5 aydır maaş alamıyorum. Kızıma harçlık verebilmek için sağdan soldan sürekli borçlanıyorum ve kızımı parasız bırakmamaya çalışıyorum. Ama nereye kadar borç alabilirim ki? Borç borç nereye kadar?”

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2021, 18:11
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110