'Artık yeter'

banner37

Girne Bağımsız Belediye Başkan adayı Turgut Serdar, tüm sıkıntıları dile getirmek adına aday olduğunu belirtti ve Girne’de değişim vaktinin geldiğini söyledi.

'Artık yeter'

Tünay MERTEKCİ

Girne Bağımsız Belediye Başkan adayı Turgut Serdar, “Artık yeter. Girne’nin değişim vakti geldi” diyerek halktan destek istedi.

Tüm projelerini gerçekleştireceğini söyleyen Serdar, kimsenin engel olamayacağını söyledi ve göreve gelince iki yıl içinde büyük bir gelişme sağlanacağı iddiasında bulundu.

 

Serdar: Sorunları dile getirmek için aday oldum

 

Girne Bağımsız Belediye Başkan adayı Turgut Serdar, Kıbrıs’ta ilk denilebilecek ikinci el ev eşyası işiyle geçmişte uğraştığını belirtti.

Adada tam teşekküllü bu işten daha önce olmadığını dile getiren Serdar, yaşanan sıkıntıları dile getirmek için belediye başkan adayı olduğunu söyledi.

Yaklaşık 4 yıl önce çöpten elektrik üretimi olayının öncülüğünü yaptığını belirten Serdar, Türkiye’den bu işle ilgili yatırımcı getirdiğini kaydetti.

Getirdiği yatırımcının, ülkenin tüm çöpüne talip olduğunu söyleyen Serdar, “bu çöpü toplayıp yakacak, bertaraf edecek ve elektrik üretecekti fakat buradaki bürokrasiyi aşamadık” şeklinde konuştu.

Ülkemizde çöp konusunun kanayan bir yara olduğuna dikkat çeken Serdar, şu an hâlâ çöplerin Güngör’de çukurlara gömüldüğünü ifade etti.

28 belediyenin 11 veya 12’sinin çöpleri söz konusu bölgeye götürdüğünü dile getiren Serdar, “geriye kalan belediyeler de ovalarda vahşi depolama yapıyor” dedi.

Daha sonraları ise Türkiye’den temas kurdukları bir şirketle Girne’de teleferik projesi oluşturduklarını belirten Serdar, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’nün kendilerine dört dörtlük yardımcı gibi gözüktüğünü fakat işin aslında köstek olduğunu savundu.

Bu gibi sorunları aşamadıklarını söyleyen Serdar, ne başbakanlardan ne de bakanlardan doğru düzgün randevu bile alamadıklarını ifade etti.

Tüm bu yaşananların üstüne belediye seçimleri geldiği zaman bunları anlatmak için aday olduğunu kaydeden Serdar, “bu memlekette Girne Belediyesi’nin başkanının Girne’ye çok şeyler verebileceğini düşündüğüm için bu yola çıktım” dedi.

 

“Yat limanı yapacağız”

Bugün Girne Limanı’nı temizlemenin belediye başkanının elinde olduğunu belirten Serdar, yatırımcı bularak bir liman yaptıracağını, kimsenin engel olamayacağını ifade etti.

Temizlik ve benzeri görevlerin belediyenin asli görevleri olduğuna dikkat çeken Serdar, bunların artı bir şey olmadığını vurguladı.

Halkın kendisine görevi vermesi halinde Girne’ye yat limanını yapacağını dile getiren Serdar, bir yatırımcıyı mutlaka bulabileceğini kaydetti.

Bu limanın herkese açık olacağını dile getiren Serdar, “bu limanı yaparım da temizlerim de” şeklinde konuştu ve Girne’ye teleferik de yapacağını söyledi.

Tüm bunları yapma konusunda kimsenin kendisini engelleyemeyeceğini söyleyen Serdar, önemli olanın kararlılık, istek ve iyi niyet olduğunu vurguladı.

Yaptığı araştırmada Girne’nin bugün ülkemizin en fazla gelir sağlayan belediyelerinden biri olduğunun ortaya çıktığını ifade eden Serdar, “peki bu paralar nereye gidiyor?” diye sordu.

Eskiden yeni Girne Belediye binasının orada çocuk bakım evinin bulunduğunu söyleyen Serdar, söz konusu yerde birçok çalışanın bulunduğunu belirtti.

Orayı yıktıklarını ve belediye binası yaptıklarını ifade eden Serdar, “4 yolun orta yerine ne gerek vardı bunu yapmaya?” dedi.

Orada trafiğin de tıkanacağını dile getiren Serdar, “orası yıkılmasa herkes çocuğunu oraya bırakacaktı. Şimdi herkes masraf yapıp özel sektöre veriyor çocuğunu” şeklinde konuştu.

Belediyenin bu gibi hizmetleri rahatlıkla verebileceğini söyleyen Serdar, “okul öncesi bitiren dünya kadar insan var. Bunu yapamaz mı belediye?” diye sordu.

Belediyeciliğin asfalt dökmek, çöp toplamak ve su vermekten ibaret olmadığını ifade eden Serdar, bunların asli görev olduğunu belirtti.

Kendisinin göreve gelmesi halinde çocuk yurdunu tekrardan açacağını dile getiren Serdar, buna kimsenin engel olamayacağını söyledi.

Girne’de kanayan yara olan minibüsler konusunu da halledeceğini ifade eden Serdar, milletin her gün bu konu yüzünden kavga ettiğini dile getirdi.

Tüm bunların göreve gelmesi halinde çözüleceğini belirten Serdar, halka kendisini denemeleri için çağrıda bulundu.

Serdar, “ben diyorum ki; dağıttığım broşürleri saklayın. 2 yılda bir farklılık görmezseniz gelin beni balkondan aşağıya atın” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2018, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER