Aşam: Kınıyor ve göreve davet ediyoruz

banner37

Emek-İş Genel Başkanı Koral Aşam bugün Kıbrıs TV'de açıklamalarda bulunan Başbakan Hüseyin Özgürgün'ü CAS konusunda yaptığı açıklama dolayısıyla kınadı. Açıklama şöyle:

Aşam: Kınıyor ve göreve davet ediyoruz
banner99

Sn Başbakan bugün CAS konusunda yapmış olduğu açıklama ile yaşanan işçi kıyımının kendi eseri olduğunu resmen itiraf etmiştir. Sn Başbakanın bu talihsiz açıklamasını esefle kınıyor ilgili devlet kurumlarını, Anayasaya ve ilgili diğer yasalarla birlikte Mecliste kabul edilen ve onaylanan İLO sözleşmeleri hilafına uygulamalarda bulunulduğundan göreve davet ediyoruz.

Sn Serhat İncirli’nin Kıbrıs’ta Bugün programında CAS’la ilgili yapmış olduğu açıklamaları, Kıbrıs Postası Gazetesi'nin internet sayfasında üzülerek okuduk.

Sayın Başbakan yapmış olduğu açıklama ile CAS emekçilerinin Anayasal ve yasal hiçbir hakkını tanımadığını, kendileri için önemli olanın sermayenin istekleri olduğunu dile getirmiştir.  Anayasa ve Yasaların keyfi şekilde çiğnenebileceğini, bu bağlamda CAS emekçilerinin Anayasal ve yasal haklarını kullanıp sendikalaşarak Toplu İş Sözleşmesi talebinde bulunduklarından ötürü kendisi tarafından faşizan baskılarla engellenmeye çalışıldığını itiraf etmiştir. 

banner134
Bilinmesini isteriz ki, Anayasa ve ilgili yasaların uygulanması ve uygulatılması, yalnızca Başbakanın keyfine kalmış değildir. Bu anlamda Savcılık, polis örgütü, Meclis, Üyeleri ve Başkanı, Ombudsman ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Başbakana rağmen sorumlulukları vardır.

Bu anlamda ilgili tüm kurumları göreve davet ediyoruz. 

Koral Aşam

EMEK-İŞ

Başkan

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2016, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75