Asbank’tan “Dostum Kobi Kredisi”

banner37

Asbank LTD. Genel Müdürü Çağatay Karip, KOBİ’leri yatırıma teşvik ettiklerini, çok cazip kredi faiz oranları sunduklarını belirtti

banner87
Asbank’tan “Dostum Kobi Kredisi”
banner90
banner99

   Asbank LTD. Genel Müdürü Çağatay Karip, müşterilerine farklı ihtiyaçlara bağlı olarak birçok kampanya sunduklarını belirterek bu kampanyaların, sadece dönemsel değil; ‘bütün bir yıla yayılmış’ şekilde düzenlendiğini aktardı.

   Faiz oranlarındaki düşmeye paralel, vatandaşın daha ziyade konut ve taşıt kredilerine yöneldiğini de söyleyen Karip, döviz üzerinden kredi kullanmanın da kur riski sebebiyle azaldığına ve yurttaşların artık TL üzerinden kredi kullanıma ağırlık verdiğine değindi.

“Ekonomik gereksinimine ve müşterilerimizden gelen talebe göre hem bireysel hem de ticari kredileri, bankamızın kaynaklarının elverdiği oranda hizmete sunuyoruz” diyen Karip, KOBİ’leri yatırıma teşvik edebilme amacıyla ve çok cazip kredi faiz oranlarının yanı sıra bir çok bankacılık ürünlerinde işlem masraflarının büyük kısmı Asbank tarafından karşılanmak üzere ‘Dostum KOBİ ’ kredisini de uzun zaman önce faaliyete geçirdiklerini belirtti.

 Çağatay Karip, Asbank olarak, 33 yıldır bankacılık sektöründe faaliyet yürüttüklerini de hatırlattı:

   “Halk arasında ‘dost banka’ olarak biliniyoruz, ki bu da zaten Bankamız ile çalışan, Bankamıza güvenen vatandaşlarımızın bankamıza layık gördüğü bir adlandırma. 33 yıllık müşterimiz, 30 yıldır Asbank’ta çalışan personelimiz var ve bu da çok önemli bir done. Yaptığımız her işin ve attığımız her adımın kalbine ‘müşteriyle ilişkilerimizi’ koyuyoruz. Bizim için, müşteriden kazanacağımız maddiyat değil; sunduğumuz etik ilkeler önemlidir. Ahlaki değerler ve müşteri memnuniyeti, bizim için ilk sırada. Asbank olarak modern Bankacılık ve ekonomi için gerekli olan tüm eğitimleri yıl içinde belli bir eğitim takvimi çerçevesinde çalışanlarımıza veriyoruz. Amacımız üst seviyede global Bankacılık ölçeğini KKTC’de uygulamaya devam etmek ve ülkenin gelişimi için kaliteli finansal desteği sürdürmek”.

“Solar enerjiye desteğimiz sürüyor”

Yenilenebilir enerji konusunda Kuzey Kıbrıs olarak almamız gereken çok yol olduğu gerçeğine de parmak basan Karip, ülkedeki solar enerji kaynaklarının layıkıyla kullanılmadığını söyledi ve özellikle KIB-TEK’e altyapı konusunda çok ciddi iş düştüğüne dikkat çekti.

“Solar enerjiye yönelik de kampanyamız var ve bunu da konut kredisinin yanında vermek istiyoruz” ifadelerini kullanan Karip, bu sektördeki kredi işlemlerinde, müşterilerini ‘yenilenebilir enerjinin önemi’ konusunda bilgilendirdiklerini de aktardı. Bu türdeki enerji konusunda bilinçlenmenin hızlandığı bilgisini de paylaşan Karip, bu alandaki kapasitenin birkaç yıl içerisinde dolacağı hatırlatmasını da yaptı.

Hem fiyatlardaki hem de faiz oranlarındaki düşüş nedeniyle konut ve araç kredilerine talebin son dönemde arttığını da aktaran Karip, “Bir bankanın asli görevi, mudilerden toplanan mevduatı güvenli bir şekilde bireysel veya ticari bazda ‘finansman kaynağı’ olarak sunabilmek bu noktada biz de Asbank olarak hem bireysel hem de ticari anlamda sektörel desteğimizi sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108