Asfalt genişliği 8 metre olacak

banner37

Gönyeli’nin yapılaşmasının dışa doğru taşması ile birlikte, her gün onlarca aracın kullandığı Gönyeli-Boğaz eski ana yolunun yapımı tüm hızıyla sürüyor

Asfalt genişliği 8 metre olacak
banner90
banner8

Ali CANSU

Yıllardır Gönyeli ve Boğaz yolunu kullananların çilesi olan ve adeta nadas tarlaya dönen Gönyeli’den Boğaz’a giden eski Lefkoşa-Girne anayolunun yeniden yapılması çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Gelmiş geçmiş hükümetler tarafından tekrar yapılmak yerine, sadece yamalanarak geçiştirilen ve birçok sürücünün özellikle sabah işe giderken kullandığı yolda ölümlü kazalar da yaşanmıştı.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst’ün geçtiğimiz haftalarda yolun yeniden yapılacağı yönünde açıklamasının ardından yol yapım çalışmaları sürüyor.

banner134
İlk olarak askeri bölgenin önünden başlayan yol Gönyeli girişine kadar yapılacak. Ardından Boğaz’a doğru yapımına devam edilecek.

Yolun bir yıl içerisinde tamamlanması öngörülüyor. Yol genişliğinin dokuz metre, asfalt genişliğinin ise sekiz metre olacağı belirtildi.

Dürüst: Yol olmazsa olmazımızdı

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Gönyeli’yi Boğaz’a bağlayan eski Girne yolunun durumunun yıllardır kanayan bir yara olduğunu belirtti.

Yolun yenilenmesini “olmazsa olmaz” olarak gördüklerini de kaydeden Dürüst, yıllardır bu sorunun çözülmemesi nedeniyle yolda ölümlü kazalar yaşandığına da dikkat çekerek, ihale tutarının 5-6 milyon TL olduğunu ve bir yılda tamamlanmasının hedeflendiğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2016, 10:49
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75