banner6

“Asgari ücreti en düşük kamu çalışanı maaşına sabitleyeceğiz”

banner37

HP Lefke Milletvekili Adayı Şanlıdağ, parlamentoya seçilmesi halinde herkesin rahat bir şekilde geçinebilmesi için çalışacağını vurguladı

“Asgari ücreti en düşük kamu çalışanı maaşına sabitleyeceğiz”
banner150 banner150 banner151 banner152

Güren TİLKİ

Halkın Partisi (HP) Lefke Milletvekili Adayı Özdemir Şanlıdağ, seçim yarışında iddialı olduğunu belirtti.


KKTC’nin kötü günlerden geçtiğini kaydeden Şanlıdağ, sadece kendi bölgesinin değil, ülkenin dört bir yanındaki sorunlarla ilgilenmek için aday olduğunu vurguladı.


23 Ocak 2022 Erken Genel Seçimleri’nde seçim yarışını kazanarak parlamentoya girmesi halinde ülkenin tüm sorunlarını gündeme getireceğini belirten Şanlıdağ, özel ve kamuda çalışan herkesin insanca yaşayabilmesi için piyasayı denetleyerek ucuzlatmayı hedeflediğini söyledi.  


Herkesin rahat bir şekilde geçinebilmesi için gerekli tüm yasal düzenlemelerin hayata geçirilmesini sağlayacağının altını çizen Şanlıdağ, “Kamu çalışanları için hayat pahalılığı artışını 6 ayda 1 değil, her 2 ayda 1 artırmak için çalışacağız. Özel sektörde çalışanlar içinse asgari ücreti en düşük kamu çalışanının aldığı maaşa sabitlemeyi hedefliyoruz. Bu sayede özelde istihdamı da artırmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.


Meslek sahiplerine devlet desteği vererek kendi işlerini yapmasını sağlamayı planladıklarını belirten Şanlıdağ, işçiyi de işvereni de düşünerek maaşların iyi bir düzeye gelmesini istediklerini vurguladı.


Ülkede son dönemlerde büyük bir kaos yaşandığına dikkat çeken Şanlıdağ, işverenin maliyetlerini azaltarak “bugünlerde yaşanılan kaosu bir daha yaşamamak” için elinden gelen her şeyi yapacağını ifade etti.


Asıl mesleği öğretmenlik olan 63 yaşındaki Özdemir Şanlıdağ, 30 yıllık öğretmenlik hayatında 2 okul müdürlüğü yaptı.


Gemikonağı’nda ikamet eden Şanlıdağ, sadece bölgede değil ada genelinde tanınmış bir kişiliğe sahip.

banner350 banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88