banner6

Askeri bölgede üç ayrı türde uyuşturucuyla yakalandı

banner37

Lefkoşa’da askeri bölgeyi ihlal eden zanlı F.D, tasarrufunda 11 gram ağırlığında methamfetamin, 5 gram ağırlığında kokain ve bir adet extacy türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan hapla yakalandı

Askeri bölgede üç ayrı türde  uyuşturucuyla yakalandı
banner90
banner99

ÖZEL HABER - Emine UYSAL ÇALUDA

   Metehan Kara Sınır Kapısı’nda askeri bölgeyi ihlal eden zanlı F.D, tasarrufunda 11 gram ağırlığında methamfetamin, 5 gram ağırlığında kokain ve bir adet extacy türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan hapla yakalandı.

   Üç ayrı uyuşturucu suçundan askıda davası olan F.D’nin, Lefkoşa ve Mağusa’da da iki ayrı uyuşturucu suçundan arandığı belirtildi.

   “Kanunsuz Uyuşturucu Madde Methamfetamin, Extacy ve Kokain İthal ve Tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı F.D dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine 8 gün ek tutukluluk emri alındı. 

   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fatma Damdelen,   tanık olarak polis memuru Ozan Özder’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Özder, zanlı F.D’nin 4 Mart 2023 tarihinde Metehan Kara Sınır Kapısı’nda askeri bölgeyi ihlal ettiği sırada tasarrufunda 11 gram ağırlığında methamfetamin, 5 gram ağırlığında   kokain olduğuna  ve bir adet extacy olduğuna inanılan uyuşturucu hapla tespit edilerek, tutuklandığını kaydetti.  

   Özder, maddenin analize gönderilmesi gerektiğini, 6 şahsın sorgulandığını ancak soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini belirtti.

    Özder, ayrıca zanlının askıda iki ayrı benzer davası olduğunu, Lefkoşa ve Mağusa’da da uyuşturucu suçlarından arandığına vurgu yapıp, zanlının aleyhinde 8 gün ek tutukluluk talep etti.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker, talebi onayladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104