Askıda bir uyuşturucu davası daha var

banner37

Gazimağusa’da, bir site önündeki tabela altına gizlenen 135 gram ağırlığındaki uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyle ilgili tutuklanan Nijeryalı genç, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi

banner87
Askıda bir uyuşturucu davası daha var
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, bir sitenin önündeki tabelanın altına gizlenen 135 gram ağırlığındaki uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyle ilgili tutuklanan Nijeryalı genç aleyhine yürütülen polis soruşturması bitti.

Eğitim amaçlı ülkeye gelip mezun olduktan sonra ülkesine geri dönmeyen ve ülkede kaçak konumundaki genç, işlediği suçtan ileride yargılanmak üzere 1 ayı geçmeyen bir süreliğine Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Gencin, askıda bulunan benzer bir davası daha olduğu belirtildi.

Dünkü tutukluluk duruşmasında,  İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hasan Derman’ı yeminli şahadete çağırdı.

banner134
Tanık polis Hasan Derman, eski Gazimağusa-Lefkoşa anayolu üzerinde, Saklıkent Sitesi’nin önündeki durağın arkasında bulunan tabelanın altında uyuşturucu madde olduğuna dair ihbar aldıklarını söyledi.

Bahse konu uyuşturucuyu tabelanın altında tespit etmeleri üzerine, ekibiyle pusuya yattığını anlatan tanık polis, zanlının kullanımındaki bir araçla olay yerine geldiğini anlattı.

Tanık polis, etrafı kolaçan eden zanlının durak önünde durup aracından inerek, tahta altına gizlenen streç naylona sarılı konu maddeyi aldığı sırada suçüstü tutuklandığını anlattı.

Polisi görünce içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan streç naylonu fırlatan zanlının, gönüllü ifade vermediği gibi yazılı dava tebliğini de reddettiğini belirttikten sonra, zanlının askıda benzer davası olduğuna vurgu yaptı.

2017 yılında öğrenim gördüğü üniversiteden mezun olduktan sonra ülkede kalmaya devam eden ve kaçak konuma düşen gencin, yargıdan kaçma ihtimaline değinen tanık polis, mahkemeden zanlıyı cezaevine göndermesini talep etti.

Huzurundaki şahadeti ve beyanı değerlendiren yargıç, zanlıyı 1 ayı geçmeyen bir süre, hükümsüz tutuklu olarak, Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2018, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75