Asla yalnız değilsiniz

banner37

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Acil Durum Hastanesi’nde incelemede bulundu, pandemi döneminde KKTC’ye her türlü desteği çok hızlı verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini vurguladı:

Asla yalnız değilsiniz
banner90
banner8

“HASTANE 1-2 HAFTAYA BİTER”… Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye tarafından ülkemize yaptırılan Pandemi Hastanesi’ni inceledi, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Oktay, hastanenin 1-2 haftaya kalmaz bütün işlerinin biteceğini ve açılışa hazır olacağını ifade etti. Oktay, “Yoğun bakımda olan hastalar için hava ambulanslarımızla her an hizmetinizdeyiz. Türkiye'de ne varsa bizim vatandaşlarımıza verilen hizmetlerin tümü size de verilir asla yalnız değilsiniz her tülü tıbbi ekipmanla yanınızdayız. Yürekler tek atsın yeter ki, yeter ki bir ve dayanışma içinde olalım" diye konuştu.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye Cumhuriyeti tarafından yaptırılan Pandemi Hastanesi’nde incelemelerde bulundu.


Oktay'a incelemeleri sırasında Sağlık Bakanı Ali Pilli eşlik etti. İncelemeler sırasında Türkiye Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri ve Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu da hazır bulundu.


Lefkoşa'da yeni yapılan hastane girişinde Sağlık Bakanı Pilli'nin karşıladığı Oktay, hastane inşaatında çalışan işçiler mühendisler ve diğer yetkililerle sohbet ederek, bilgi aldı ve herkese özverili çalışmalarından ötürü teşekkür etti.  Hastaneyi gezen Oktay, incelemeleri sonrası basına açıklama yaptı.


Hastanenin KKTC'ye ve Kıbrıs Türk halkına hayırlı olmasını dileyen Oktay, pandemi döneminde KKTC'ye Her türlü desteği çok hızlı bir şekilde verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini söyledi.


"Kıbrıs Türk halkının salgınla ilgili zerre kadar endişesi olmasın. Türkiye Cumhuriyeti’nde ne varsa KKTC'de de olacak" diyen Oktay, burada 100 yatak 24 yoğun bakım 64 hasta bakım ve 6 ameliyathaneli muhteşem bir eserin ortaya çıktığını kaydetti. Acil durum Hastanesinin 1-2 haftaya kalmaz bütün işlerinin biteceğini ve açılışa hazır olacağını ifade eden Oktay şöyle konuştu:


"Hayırlı olsun. İnşallah kimsenin ihtiyacı olmaz ama olursa da biz hazırız. Yoğun bakımda olan hastalar için de hava ambulanslarımızla her an hizmetindeyiz. Türkiye'de ne varsa bizim vatandaşlarımıza verilen hizmetlerin tümü size de verilir asla yalnız değilsiniz her tülü tıbbi ekipmanla yanınızdayız. Yürekler tek atsın yeter ki, yeter ki bir ve dayanışma içinde olalım" diye konuştu.

Pilli: KKTC-TC arasındaki ilişkiler finansal olmaktan öte yaşamsal
 


Sağlık Bakanı Ali Pilli de, "Kıbrıs Türk halkı, yapılan tüm yardımlar ve Türkiye Cumhuriyeti’nin desteğini arkasında hissetmekten son derece mutludur. KKTC-TC arasındaki ilişkiler finansal olmaktan öte yaşamsal bir anlam ifade etmektedir" dedi.

banner134
Pilli, Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın Acil Durum Hastanesi ziyareti sonrası açıklama yaptı.

Pilli, açıklamasında, dün olduğu gibi bugün ve yarın da Türkiye Cumhuriyeti’nin her alanda Kıbrıs Türk halkına katkı vermeye, gelişmesine, ekonomisine, ülkede ihtiyaç duyulan altyapıların gelişmesi ve tamamlanmasına katkı vermeye devam edeceğini kaydetti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin sadece pandemi hastanesi ile değil, içinden geçilen küresel kriz döneminde ihtiyaç duyulan her türlü tıbbi malzeme ve ilaç konusunda da KKTC'ye destek verme konusunda elini hiç üzerinden çekmediğine işaret eden Pilli, şunları kaydetti:

"Kıbrıs Türk halkı, yapılan tüm bu yardımlara ve Türkiye Cumhuriyeti’nin desteğini arkasında hissetmekten son derece mutludur. KKTC-TC arasındaki ilişkiler finansal olmaktan öte yaşamsal bir anlam ifade etmektedir.

Bu vesile ile bir kez daha gerek Türkiye Cumhuriyeti halkına, gerek bugün yanımızda olan Kıbrıs işlerinden sorumlu olan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay’a gerekse bu büyük devletin cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a Kıbrıs Türk halkının her zaman yanında olmalarından dolayı sonsuz teşekkürlerimizi  sunuyoruz. Acil durum hastanesi hem TC’nin ne kadar büyük bir devlet olduğunun göstergesi, hem iki ülkenin gönül birliğinin bir ispatı hem de T.C KKTC ilişkilerinin sarsılmaz bir örneği olarak karşımızda durmaktadır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75