banner6

'Asmaaltı'nda yayalaştırmayı gerçek anlamda hissedeceğiz'

banner37

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB) “başkentin kalbi konumundaki” Surlariçi’nin yayalaştırma çalışmaları çerçevesinde ürettiği “Asmaaltı Yayalaştırma Projesi 2. Etap Projesi”nin kapsamının, Başkan Harmancı’nın bölge esnafı ile yaptığı toplantıyla yeniden irdelendiği bildirildi.

'Asmaaltı'nda yayalaştırmayı gerçek anlamda hissedeceğiz'
banner151 banner143

LTB’den yapılan açıklamaya göre, Belediyeler Birliği’nde gerçekleştirilen toplantıda, LTB Başkanı Mehmet Harmancı, kısa süre içerisinde başlanacak çalışmalar kapsamında neler yapılacağını açıkladı, çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi ve esnafın görüşlerini alarak soruları cevapladı. 

Başkan Harmancı, toplantıda ilk olarak projede yıllar önce uygulanan ilk etaba vurgu yaparken, o dönemki adımın beklenen etkiyi yaratmadığını ve bahsi geçen projenin sadece trafik uygulaması ile sınırlı kaldığını belirtti.

Harmancı, göreve geldiğinde aslında söylendiği gibi projenin olmadığını, projesiz şekilde trafik düzenlemesi yapıldığını görüp çalışma başlatılması için yönlendirmede bulunduğunu ve 2015 yılında 2. etabın mimari, mekanik ve altyapı projesinin tamamlandığını aktardı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2017, 11:54
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104