Assanız da son sözüm, 'Ben almadım'!

banner37

Gazimağusa’da, temizliğe gittiği evden 5 parça ziynet eşyası ve parfüm sirkat ettiği iddiasıyla tutuklanıp mahkemeye çıkarılan Halise Daşkın, aleyhindeki tüm suçlamaları reddetti

Assanız da son sözüm, 'Ben almadım'!

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da temizliğe gittiği evden 5 parça ziynet eşyası ve bayan parfümü sirkat ettiği iddiasıyla tutuklanan Halise Daşkın, mahkemeye çıkarılarak aleyhine tahkikat amaçlı 3 gün tutukluluk emri temin edildi.

Meseleyle ilgili tutuklanan Halise Daşkın, mahkemede söz alarak, aleyhindeki tüm suçlamaları reddetti ve iyi bir referansa sahip olup, 7 yıldır evlere temizliğe gittiğini ve ilk kez suçlandığını ifade etti ve yargıca yalvardı:

“Allah huzurunda yemin ederim, altın almadım. Mübarek gün, ne olur bana inanın hakim bey. Assalar bile, o an doğruları söyleyeceğim. Son sözüm, ‘Ben almadım’ olacak. Namusumla, şerefimle alnımın teriyle para kazanıyorum. ‘Boşum, çalışmıyorum, ihtiyacım var, elim çabuk, temiz yaparım’ diyen o kadını yanımda götürdüm. Götürdüğüm ev sahibinin gelinine de, o kadını tanımadığımı söyledim. Ne olur bana inanın.”

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Gökhan Yıldırım’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Gökhan Yıldırım, zanlının, 18 Mayıs 2018’de, Gazimağusa’da Beyazıt Sokak No 8’deki ikametgahtan sirkat suçuyla ilgili mahkeme huzuruna çıkarıldığını belirtti ve meseleyle ilgili olguları mahkemeye aktardı.

Gökhan Yıldırım, önceki gün polise yapılan şikayet üzerine zanlıyı derdest emri gereği tespit edip tutukladığını anlattı ve zanlının, 18 Mayıs 2018’de, müştekiye ait ikametgaha para karşılığı temizlik yapmak maksadıyla gittiği sırada, konu ikametgah içerisinde 5 ayrı parçadan oluşan muhtelif şekil ve ebatlardaki altın ziynet eşyalarını ve bir adet bayan parfümünü sirkat ettiğini söyledi.

Zanlının evinde arama yaparak, konu parfümü bulduğunu ifade eden tanık polis, sözlü beyanında ‘Gelinim aldı’ diyen zanlının, daha sonra gönüllü ifade vererek, bazı beyanlarda bulunduğunu aktardı.

Konu parfümü çöplerle birlikte dışarı çıkarttığı esnada nasıl olsa atılacak düşüncesiyle alıp çantasına koyduğunu belirten zanlı aleyhine henüz yeni başlattığı tahkikatı tamamlayamadığını kaydeden tanık polis, ziynet eşyalarının kayıp olduğuna dikkat çekti ve mahkemeden, aranmakta olan emarelere etki etme olasılığı olan zanlının, tahkikatın selameti açısından poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti ve zanlının beyanlarını değerlendiren yargıç, tahkikatın salimen tamamlanabilmesi için süreye ihtiyaç olduğunu belirtti ve zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2018, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER