banner6

At biniciliğine ilgi artıyor

banner37

At sevdalısı Emirzade Terzioğlu, Güzelyurt-Kalkanlı anayolu üzerine at çiftliği açarak, hayalini gerçekleştirdi

At biniciliğine ilgi artıyor
banner150 banner150 banner151

Güren TİLKİ

Ülkemizde son dönemlerde at biniciliği sporuna ilgi giderek artmaya başladı.

Fedakârlık ve disiplin isteyen bu spora ilgi olunca, hizmet veren yeni tesis sayısında da artış oldu.

At sevdalısı Emirzade Terzioğlu, Güzelyurt-Kalkanlı anayolu üzerine at çiftliği açtı. Terzioğlu, kendi imkânlarıyla oluşturduğu tesisle, çocukluk hayalini gerçekleştirdi. Tesiste, birbirinden farklı çeşitte 16 adet at var. Tesiste, binicilik adına her şey yapılabiliyor.

Tesiste ayrıca KKTC’de ilk ve tek olan çim manej de bulunuyor.

Bölgede özellikle üniversite öğrencilerinin sıklıkla uğradığı tesise, hafta sonları vatandaşlar ve çocuklar da yoğun ilgi gösteriyor.

Atlı Spor Tesisi sahibi Emirzade Terzioğlu, kendisinin çocukluktan beri at çiftliği kurma hayali bulunduğunu ve bunu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti. Terzioğlu, at beslemenin masraflı ve zor bir iş olduğuna dikkat çekerek, disiplin isteyen bu spora gençlerin yönlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Tesiste binicilik adına her türlü faaliyetin yapıldığını anlatan Terzioğlu, at biniciliğine ilginin arttığını ve devletin de bu spora destek çıkmasının önemine değindi.

Terzioğlu, basının da bu spora daha fazla yer vermesini talep ederek, önümüzdeki aylarda çim manejde büyük bir organizasyon gerçekleştireceklerini vurguladı. Güzelyurt ve bölge halkını da bu spora daha fazla ilgi göstermeye çağıran Terzioğlu, tesisi Avrupa düzeyinde daha da geliştirmeyi hedeflediğini belirtti.

At tutkunları tesisi, pazartesi günü hariç her gün 11.30- 20.00 saatleri arasında ziyaret edebiliyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2017, 08:27
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110