banner6

Atakan: Atlas Jet çekilmeyecek

banner37

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, saat 11.00’de Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay başkanlığında toplandı.

Atakan: Atlas Jet çekilmeyecek
banner150 banner150 banner151

Genel Kurul’da 62’nci madde tahtında konuşma yapan, UBP Milletvekili Resmiye Canaltay, “Atlas Jet Havayolları” konusuna değindi. Atlasjet’in gidişatının nasıl olduğunun hep dedikodu olarak yayıldığını ancak bugün itibariyle basında Atlas Jet’in uçuşlarıyla ilgili bomba etkisi yaratan bir kararının yer aldığını belirten Canaltay, yaşananlar karşısında hükümetin girişim yapmasını istedi…

Canaltay, Atlas Jet yetkilisinin kendisine yaşananların tarife değişikliği dediğini ancak bunun gerçek yüzünün tam olarak açıklanması gerektiğini ifade etti. Eğer bir kaos olacaksa bu konunun açıklığa kavuşmasını istediklerini belirten Canaltay, ülke ekonomisinin ciddi zararlar göreceğini anlattı.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan da dün gece itibariyle Atlasjet’in KKTC’ye uçuşlarını tamamen kaldıracağı yönünde haberler yer aldığını belirterek, gerekli görüşme yaptıklarını ve bir çekilme olmadığını açıkladı.

Firmanın kendi içinde yaşadığı gelişmeler çerçevesinde bazı seferlerini kaldırdığını, bundan dolayı yaşanacak boşluğu gidermek adına görüşmeler başlattıklarını belirten Atakan,kısa süre içerisinde yeni slot anlaşmalarıyla olası doğabilecek olumsuzlukları ortadan kaldırmayı hedeflediklerini vurguladı.

Haberler gerçeği yansıtmıyor

Ulaştırma Bakanlığı da konuyla ilgili açıklama yaptı: 

Atlas Global şirketinin KKTC pazarından tamamen çekildiği haberleri gerçekleri yansıtmamaktadır. 

Atlas Global şirketi çeşitli operasyonel nedenlerden ötürü haftalık 32 olan sefer sayısını haftalık 24’e düşüreceğini ve 25 Nisan 2018 itibariyle de yeni tarife saatlerini uygulamaya koyacağını bakanlığımıza bildirmiştir. 

Tarife değişikliklerinden ötürü herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için gerekli çalışmalar yapılmıştır. Bu duruma ek olarak oluşabilecek kapasite sıkıntılarını aşmak adına ülkemize uçuş gerçekleştiren diğer şirketler nezdinde frekans artırım taleplerimiz tamamlanıp şirketlere iletilmiştir.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2018, 11:37
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110