banner6

Atalay: Dışişleri Bakanlığı ekibinin üstün gayretini zikretmek lazım

banner37

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Lefkoşa Milletvekili ve Genel Sekreteri Prof. Dr. Talip Atalay, KTV ekranlarında yayınlanan Akay Cemal’in hazırlayıp sunduğu ‘Kıbrıs ve Ötesi’ programına konuk olarak, soruları yanıtladı.

Atalay: Dışişleri Bakanlığı ekibinin üstün gayretini zikretmek lazım
banner90
banner99

Özel Haber

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen 7,7 ve 7,4 büyüklüklerinde depremler sonrasında deprem bölgesine giderek, çalışmaları yakından takip eden Atalay, deprem bölgesinde gördüklerini aktardı. 6 Şubat tarihinde deprem bölgesine ilk giden siyasi olduğunu aktaran Atalay, "Bu toplum bir araya geldiği zaman inanılmaz işler başarabiliyor" dedi.

KIBRIS TÜRKÜ ZOR ZAMANDA BÜTÜN HER ŞEYİ BIRAKIYOR VE DAYANIŞIYOR”

Türkiye’de 6 Şubat tarihinde gerçekleşen deprem sonrasında Kıbrıs Türk halkının dayanışma adına çok üstün bir çaba sarf ettiğini aktaran Atalay,  “Kıbrıs Türk halkının en önemli özelliği zor zamanda bütün her şeyi bırakıyor ve dayanışıyor. Keşke bu dayanışma uzun süre sürebilse. Acı ve düşmana ihtiyaç olmaksızın bu birlikteliğin sürekliliğini sağlamamız lazım. Bu toplum bir araya geldiği zaman inanılmaz işler başarabiliyor. Daha önceki görevimden dolayı da biliyorum Afrika’da bir yardım toplanıştı ve nüfusuna oranla en büyük yardım KKTC’den toplanmıştı” şeklinde konuştu.

Deprem bölgesine giden ilk siyasi olduğunu aktaran Atalay şunları kaydetti:

“İlk Adıyaman giden siyasi benim ama benden önce gidende de Kıbrıs’tan bir kişi var. O da Gaziantep konsolosumuz Fatma Hanım. Gaziantep’te kendisi de depremi yaşamış olmasına rağmen hemen orada vaziyet aldı. Sonra Büyükelçimiz İsmet Bey yardımcı oldu. Zeliha Hanım ciddi anlamda gayret gösterdi. Dışişleri Bakanlığı ekibinin üstün gayretini zikretmek lazım. Bu insanlar gecelerini gündüzlerini bizimle beraber kattılar”

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2023, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104