banner6

Atan: Çalışanına artış veremiyorsa israftan kaçınmalı

banner37

KAMU-SEN’e çalışanına insanca yaşayabileceği maaş ve artışı veremeyen bir hükümetin israfa ve lüks harcamaya devam etmesi hem etik dışı hemde ayıplanacak bir durumdur.

Atan: Çalışanına artış veremiyorsa israftan kaçınmalı
banner150 banner151 banner143

Lefkoşa Haber Ajansı'nın haberine göre, ülkedeki güncel gelişmeleri bir basın açıklamasıyla değerlendiren Kıbrıs Türk Kamu Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Metin Atan, bir önceki hükümetle yeni gelen hükümetin kronikleşen sorunlara kalıcı çözümler yerine mazaret üretmekle yetindiğini belirtti. Atan, ” hükümetlerin başarısızlıklarının bedelini halkın ödediği bu sistem artık sorgulanmalı” şeklinde konuştu.

Son günlerin güncel konusu lüks makam araçları ile ilgili de “ gereği yokken alınması yanında ihalesiz tamamen ‘ben yaparım olur’ zihniyeti ile hareket etmeleri hem etik dışı hem de ayıplanacak bir durumdur” diyen Atan, değerlendirmesini şöyle sürdürdü: “ 2007 den bu yana kamu çalışanına artış yapmayıp son model araçlar alınması kabul edilemez. Bu karardan bir an önce dönmelerini bekliyoruz. Sağlıkta geçmişe göre iyi adımlar atıldı, en azından bazı girişimler sendikalara danışılarak yürütülüyor. Yeni hastane yapılması olumlu bir adım. Keza yeni cezaevi konusunu da olumlu buluyoruz. Bu görüşü ilgili bakana ilettik.

Ancak yollar perişan halde bu nedenle gün be gün kazalar ve yarattıkları trajediler sürüyor. Bu konuya da sağlıklı ve kalıcı bir çözüm üretilmelidir. Hükümetin eskiye göre biraz daha iyi bir durumu var ancak bu yeterli değil”

“Kıbrıs sorununda kavga değil birlik olma zamanı”

Kıbrıs sorununa çözüm çabalarını da değerlendiren Metin Atan, halkın geleceğiyle ilgili hayati bir konuda daha net olarak bilgilendirilmesi gerektiğine inandıklarını bunun yanında Cumhurbaşkanı ile Hükümetin birbirlerine tavır sergilemelerini son derece hatalı bulduklarını, zamanın kavga değil birlik olma zamanı olduğunu vurguladı. 

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2016, 15:14
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110