Ataoğlu: Aldığınız kararı bir defada geçiremiyorsunuz

banner37

Ataoğlu: Aldığınız kararı bir defada geçiremiyorsunuz
banner90
banner8

DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu da söz aldı. Ataoğlu, 1 Temmuz tarihinin açıklanmasıyla turizmin ve esnafın beklenti içine girdiğini belirtti.

Ataoğlu, Güneyden tek PCR, Türkiye’den iki PCR istenmesi kararını eleştirerek, “Türkiye emniyetsiz, Güney emniyetli mi demek?” ifadelerine yer verdi.

Bilet fiyatlarının pahalılığına işaret eden Ataoğlu, bu biletlerin çift PCR testi için ötelendiğini söyledi, uçak ve gemi seferlerinde belirsizlik olduğunu kaydetti.

banner134
Ataoğlu, açılan otellerle görüştüğünü, kendisine hafta içi hiç müşteri olmadığının, hafta sonu ise 20-30 odanın dolduğunun iletildiğini söyledi.

Ataoğlu, “Aldığınız kararı bir defada geçiremiyorsunuz. Alternatifler üretmek zorundasınız. Esnaf ve turizmde işten durdurmalar olacak” dedi.

DENKTAŞ YERİNDEN SÖZ ALDI: “ÜLKEYE POZİTİF VAKA GELDİ, ŞU AN HASTANEDE”

Yerinden söz alan DP milletvekili Serdar Denktaş, Türkiye’den gelenlere çift PCR kararına işret ederek, “Testi pozitif olan bir vatandaş buraya geldi. Bu uygulama aynı şekilde devam mı edecek? Pozitif olsa da gelebilecek mi? Bu hastanın hastanede olduğunu, kendisine tekrar yapılan testin pozitif çıktığını, çocuğunun negatif olduğunu öğrendik… Bu konuda hükümetten açıklama bekliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75