banner6

Ataoğlu: Gece 00.00'den sonra halkın rahatsız olmaması için önlem alınabilecek mi?

banner37

TDP Milletvekili Hüseyin Angolemli, ses, çevre ve deniz kirliliği ile ilgili konuşma yaptı. Angolemli konuşmasında,  ülkedeki çevre kirliliğine dikkat çekerek, çevrenin temizlenmesi ve ses kirliliğine karşı önlem alınmasını istedi.

Ataoğlu: Gece 00.00'den sonra halkın rahatsız olmaması için önlem alınabilecek mi?
banner99

Angolemli, yaz aylarında ses kirliliği nedeniyle yaşanan sorunlara da örnekler vererek, bu sorunların uzun yıllardır devam ettiğini ve çözümü için herhangi bir adım atılmadığını kaydetti.

Çevre konusunda yaşanan duyarsızlığa işaret eden Angolemli, yaz aylarında çevre konusunda halkın ve turistlerin yaşadığı farklı sıkıntıları da dile getirdi.

Ataoğlu: Gece 00.00’den sonra halkın rahatsız olmaması için önlem alınabilecek mi?

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, ses kirliliği ile ilgili yasada  1990 yılından sonra bir değişiklik olmadığını, bu konuda tüzük değişikliği ile ilgili çalışmanın son aşamada olduğunu söyledi.

banner134

Eğlence yerlerine yakın bölgede yaşayan kişilerin rahatsız olmaması ve bölgeye giden turistlerin eğlenmeleri için çalışmaların yapıldığını kaydeden Ataoğlu, deniz kirliliği ile ilgili de çevre dairesi olarak tüm tahlilleri yaptıklarını ve kamuoyu ile paylaşılacağını söyledi.

Yerinden söz alan Angolemli, “gece saat 24.00’den sonra halkın rahatsız edilmemesi ile ilgili önlemler alınabilecek mi” diye sordu ve yeni tüzük geçene kadar eski tüzüğün uygulanmasını istedi.

Ataoğlu, kurallara uymayanlara gerekli cezai muayidenin uygulandığını da söyledi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2017, 14:34
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104