banner6

Ataoğlu: "Tüm tedbirleri almış durumdayız"

banner37

Ataoğlu: "Tüm tedbirleri almış durumdayız"
banner99

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu sosyal medyada yaptığı paylaşımda Suriye’den sızan yakıtla ilgili gerekli tüm tedbirleri aldıklarını duyurdu.

Ataoğlu’nun sosyal medyadaki paylaşımı ise şöyle:

TÜM TEDBİRLERİ ALMIŞ DURUMDAYIZ

Bugün öğle saatlerinde Suriye’den sızan yakıtla ilgili bilgi bana ulaştı. Bu konuda gerekli tüm tedbirleri aldık.

Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ı da konu ile ilgili bilgilendirdik. Sızıntı konusunu yakinen ele alarak tüm kurumlar işbirliği içerisinde çalışmaları sürdürmektedir.

Petrol sızıntısı haberinin alınmasıyla birlikte Türkiye Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum ile irtibata geçtik. Teknik ekipler konu ile ilgili çalışmaları anında başlattı.

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı ile de hareket ederek Sahil Güvenlik ekiplerimiz Karpaz bölgesinde konuşlanmıştır. Çevre Koruma Dairesi personelimizde Karpaz bölgesinde hazır bir şekilde gelişmeleri yakından takip ediyor.

Şu anki bilgiler doğrultusunda sızıntı, 31 Ağustos ile 1 Eylül tarihleri arasında Karpaz sahiline ulaşması öngörülüyor.

banner134

Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekipleri sızıntıyı uydu aracılığı ile anbean izliyor. Uzman ekip yarın adaya gelerek çalışmalara başlayacak.

Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu ile de irtibata geçerek konuyu bilgilerine sunduk. Bakan Karaismailoğlu'nun talimatı ile Türkiye'den 3 gemi ekipmanları ile yola çıktı.

Uydu aracılığı ile takip edilen yakıtın seyrine göre uzman ekip çok hızlı bir şekilde olaya müdahale edecek. Gerekli işlemler profesyonel bir şekilde yapılacaktır. Bu konuda kimsenin şüphesi olmasın.

Bölge belediyeleri ile görüşerek yarından itibaren bölgede oluşabilecek kirlilik durumunda denize girilmemesi yönünde çalışma başlatabiliriz. Petrolün yol açabileceği hasarları önlemek için 24 saat aralıksız çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88