banner6

Ataoğlu, Türkiye Ortaokullar Arası Bisiklet Yarışları birincilerini kabul etti

banner37

Ataoğlu, Türkiye Ortaokullar Arası Bisiklet Yarışları birincilerini kabul etti
banner151 banner143

Başbakan Yardımcısı Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Türkiye Ortaokullar Arası Bisiklet Yarışlarında, takım olarak Türkiye Birincilik Kupası’nı kazanan Çanakkale Ortaokulu öğrencilerini kabul etti.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Ataoğlu, Türkiye’de, Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde yapılan Türkiye Ortaokullar Arası Bisiklet Yarışları’nda başarı sağlayarak, yıldız erkekler katagorisinde takımsal klanmanda Türkiye şampiyonluğu kupasını elde eden Çanakkale Ortaokulu öğrencileri Mustafa Çavuş, Asım Öngün, Ömer Yalçın ile okul müdürü Emin Özkalp ve eğitici spor öğretmenleri Arseven Sermet ve Osman Yilsev’den oluşan heyeti kabul etti.

- Ataoğlu: “Sizlerle gurur duyuyoruz”

Başbakan Yardımcısı Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Çanakkale Ortaokulu heyetini kabulünde yaptığı konuşmasında, öğrencilerin üstün başarılarından dolayı gurur duyduğunu belirtti ve öğrencileri tebrik etti.

Ataoğlu, Türkiye’nin 40 ilinden toplamda 500 sporcunun katıldığı Ortaokullar Arası Bisiklet Yarışı’nda üstün başarı göstermenin önemine vurgu yaparak, “Bu başarı bizleri gururlandırıyor. Gururlandırdığı kadar da gerek spor, gerek kültür, sanat gerekse de bilim alanlarında birçok başarılı gencimizi görmek, onların bu başarılarını devam ettirmelerine olanak sağlayacak imkanları yaratmanın gayret ve arzusu içerisinde olmamıza motive sağlıyor” dedi.

- Özkalp: “Kabulünüzle bizleri onurlandırdınız”

Çanakkale Ortaokulu Okul Müdürü Emin Özkalp ise konuşmasında, Ataoğlu’na kabulünden dolayı okul adına teşekkür ederek, kendilerini bizzat arayarak davet etmesi ile elde edilen başarının taçlandırıldığını belirtti.

Özkalp, öğrencilerin başarısının, ülke yöneticileri tarafından önemsenmesi, öğrenciler için büyük bir motive kaynağı da olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından Ataoğlu, Türkiye kupasını kazanan öğrencilere hediyeler verdi, sohbet etti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104