Ataoğlu: Ülkede çevreye, deniz kıyılarına, sahillere gereken önem verilmeli

banner37

banner87
Ataoğlu: Ülkede çevreye, deniz kıyılarına, sahillere gereken önem verilmeli
banner90
banner99

DP Milletvekili Fikri Ataoğlu, komitede yaptığı konuşmada, ülke turizminin ileriye yönelik adımlar atmasının, azalan bir bütçe ile olamayacağını ifade ederek, Maliye Bakanlığının turizmin istenen yere gelebilmesi için katkıları artırması gerektiğini söyledi.

Ataoğlu, eğitim ve turizmin ülke ekonomisinin lokomotifi olduğunu; eğitimde yeterli üniversite sayısına gelindiğini ancak turizmin büyümesinin hiçbir zaman durmayacağını, turizmin büyüdükçe büyüyebileceğini kaydetti.

Turizm Bakanlığının da bu bilinçle turizmin geliştirilmesi için daha iyi çalışması gerektiğini ve hedeflere ulaşabilmenin çalışmaktan geçeceğini ifade eden Ataoğlu, teşvik sisteminin değiştirilmesi, şans oyunları yasasının değiştirilmesi gibi ciddi çalışmaların turizme, turizmin geliştirilmesine katkı yapacağına inanç belirtti.

Tanıtım etkinliklerine daha fazla önem verilmesi gerektiğini, Rusya pazarına daha yoğun katılımlar yapılması, Türkiye’deki tanıtımlara da önem verilmesi gerektiğini ifade eden Ataoğlu, turizmin olmazsa olmazı çevreye yönelik çalışmalar, atıkların ıslahı gibi konulara da önem verilmesi gerektiğini ifade etti.

Turizmin önemli bir sektör olduğunu, ülkede çevreye, deniz kıyılarına, sahillere gereken önemin verilmesi gerektiğini, bunu bütçede ayrılacak rakamlarla görmek istediğini ancak göremediğini ifade eden Ataoğlu, ayrıca imar planları, teşvikler, tanıtımlar, limanlar, çevre, yasal çalışmalar ve benzeri konularda bakanlığın daha aktif şekilde çalışmasının önemine işaret etti. Ataoğlu, Girne Antik Liman, Gazimağusa Limanı, deniz seferleri, alternatif turizm konularında görüşlerini dile getirdi, Maliye Bakanlığına turizm bakanlığı bütçesinin artırılması önerisinde bulundu.

Fotoğraf: Arşiv

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108