banner6

Ataser: Lapta’nın turizm noktasında önünü açmak gerekir

banner37

Lapta-Alsancak-Çamlıbel Belediye Başkanı Fırat Ataser, Kıbrıs TV’de Haluk Yerli’nin hazırlayıp sunduğu ‘Sabah Sabah’ programının konuğu oldu.

Ataser: Lapta’nın turizm noktasında önünü açmak gerekir
banner90
banner99

Özel Haber


Lapta-Alsancak-Çamlıbel Belediye Başkanı Fırat Ataser, Kıbrıs TV’de Haluk Yerli’nin hazırlayıp sunduğu ‘Sabah Sabah’ programının konuğu oldu.

Çamlıbel Tepebaşı bölgesinde yeni belediye binasının yapım aşamasında olduğunu belirten Ataser, uzak bölgelere hizmeti oradan ulaştırmayı planladıklarını söyledi.

Ataser, belediyelerin birleştirilmesi ile ortaya koyulan vizyonu geniş tutarak diğer bölgelere taşıdıklarını belirtti.

“BÖLGEMİZ SUSUZLUK ÇEKİYOR”

Su konusunda bölgenin yaşadığı sıkıntılardan bahseden Ataser, “Özel bir firma tarafından getirilen suyu biz Kıymet Tartı Tüzüğü çerçevesinde olan payımızı alamıyoruz. Bölgemiz susuzluk çekiyor. Çamlıbel’e su düğün verilemiyor. İkinci bir sorun ise; yapılan protokol çerçevesinde DSİ’nin ihalesi çıkmadan farklı bir çalışma ya da suyu çoğaltma noktasında bir çalışma yapılamıyor” dedi.

Su konusunun çözülmesi için çalıştıklarına vurgu yapan Ataser, su saatlerini değiştirmek için ihale başlattıklarını söyledi.

“Seçim döneminde verilen sözlerin çalışmalarını başlattık” diyen Ataser, belediyenin mali yapısının da daha güçlü hale getirilmiş olduğunu belirtti.

“BİZİM YENİ BİR OKULA İHTİYACIMIZ VAR”

Artan nüfusa paralel olarak okullarda öğrenci sayısının da yükseldiğini ve mevcut okul binalarının yetersiz kaldığına işaret eden Ataser, “Lapta Yavuzlar Lisesi’nde mevcut sıkıntıları yerinde gördük. Bizim yeni bir okula ihtiyacımız vardır. Alsancak bölgesinde de yeni bir ilkokula ihtiyaç vardır. Alsancak’ta yerini belirliyoruz. Lapta içinde talepte bulunacağız” diye konuştu.

Türkiye’de yaşanan deprem faciasına da değinen Ataser, yapı ve denetim konusunda belediyelerin daha aktif rol oynaması gerektiğini belirtti.

Ataser, Alsancak’ta Tunç Çağı döneminden kalıntılara rastlandığına dikkat çekerek, Eski Eserler Dairesi tarafından çalışmaların yürütüldüğünün bilgisini verdi.

Lapta’nın tarihi zenginliğine vurgu yapan Ataser, “Lapta’nın turizm noktasında önünü açmak gerekir ve bunu ben yapacağım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2023, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104