banner6

Ateş açtığı silah bulunamadı

banner37

Ateş açtığı silah bulunamadı
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Geçitkale’de, evinin avlusunda henüz tespit edilemeyen ateşli silahla havaya ateş açtığı iddiasıyla tutuklanan benzer suçtan sabıkalı belediye işçisi H.D., ileride yargılanmak üzere 15 bin TL nakdi teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

   Polis tüm aramalarına rağmen, suç aleti olan ateşli silahın bulunamadığını belirtirken, zanlı, avukatı aracılığıyla aleyhindeki suçlamaları reddetti.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları ve talebini aktaran polis memuru Mehmet Bayır, zanlının, 9 Nisan’da saat 20.13’te, Geçitkale’de meydana gelen “Kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde taşıma ve tasarrufu” ile “Meskun mahalde ateş açma” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

   Mehmet Bayır, zanlının, konu tarihte, saat 20.13’te ikamet ettiği evin avlusunda, henüz tespit edilemeyen av tüfeği ile havaya defalarca ateş ettiğini belirtti.

   Tüm aramalarına karşın, ne av tüfeğini ne de boş av tüfeği kartuşlarını bulduğunu belirten tanık polis, zanlının evinden silah sesi duyulduğuna dair çevreden şahadet topladığını anlattı.

   Aramalarını halen sürdürdüğünü kaydeden tanık polis, mahkemeden 5 gündür tahkikat maksatlı poliste tutuklu bulunan ve benzer sabıkası olan KKTC vatandaşı zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını istedi.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden, KKTC dışına çakmaktan men ettiği zanlıyı 15 bin TL nakdi teminata bağladı.

   Yargıç, ayrıca, haftada 1 gün en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücutta bulunmasını istediği zanlı lehine KKTC vatandaşı bir kefilin 75 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini de karara bağladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110