Ateşe atılmak istemiyoruz

banner37

Bağımsız Şoför Okulları ve Sürücü Kursları Birliği Başkanı Emirzade Tilki, Koronavirüse karşı gerekli tedbirlerin alınmadığı gerekçesiyle şoför okullarını açmayacaklarını açıkladı:

Ateşe atılmak istemiyoruz
banner90
banner99

150-200 KİŞİYİ ATEŞE ATAMAZLAR… KIBRIS Gazetesi’ne sert açıklamalar yapan Tilki, “Yönetim Kurulu olarak 11 Mayıs 2020 tarihine kadar şoför okullarını açmama ve araçlarımızla eğitim yapmama kararı aldık” dedi. Tilki, Bakanlar Kurulu’nun, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı Sürüş Ehliyetleri Müfettişliği’ni açmaktan çekindiğini, ancak şoför okullarının açılması kararıyla 150-200 kişiyi ateşe attığını savundu

Güren TİLKİ

   Bağımsız Şoför Okulları ve Sürücü Kursları Birliği Başkanı Emirzade Tilki, 4 Mayıs’ta açılmalarını öngören karara rağmen gerekli tedbirlerin alınmadığı gerekçesiyle şoför okullarını açmama kararı aldıklarını açıkladı.

   KIBRIS Gazetesi’ne sert açıklamalar yapan Tilki, “Yönetim Kurulu olarak 11 Mayıs 2020 tarihine kadar şoför okullarını açmama ve araçlarımızla eğitim yapmama kararı aldık” dedi.

   Tilki, Bakanlar Kurulu’nun, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı Sürüş Ehliyetleri Müfettişliği’ni açmaktan çekindiğini, ancak şoför okullarının açılması kararıyla 150-200 kişiyi ateşe attığını savundu.

banner134
   Emirzade Tilki, yönetim kurulunun konuyla ilgili kararını, Sağlık Bakanı Ali Pilli’ye ilettiklerini de kaydetti.

   Koronavirüs salgını yüzünden hala dünyada can kayıplarının yaşandığını, Güney Kıbrıs’ta yeni vakaların saptandığına işaret ederek, sağlık açısından durumun önemli olduğunu ifade eden Tilki, KKTC’de de bu yönde tedbirler alındığını hatırlattı.

   Evlere kapanarak maddi açıdan zor günler geçirdiklerini anlatan Tilki, “Şoför okulları olarak bugüne kadar hep kendi yağımız ile kendi ciğerimizi kavurduğumuz gibi, elbirliğiyle bu durumun da üstesinden geleceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.

   Ehliyet sınavları konusunda da konuşan Emirzade Tilki, şöyle devam etti:

   “Ehliyet sınavlarıyla ilgili bize net sınav tarihi verilmesi lazım. Şoför okullarını açtım demekle bu iş olmuyor.

   Biz şimdi okullarımız açsak, öğrenci kaydetsek, sınava ne zaman gel diyebileceğiz? 

   Yanımızda eğitmenler çalıştırırız, şoför okulları iş yapmadan bu eğitmenleri nasıl ödeyecek?

    En iyi önlem hızlı Covit 19 testinin yapılmasıdır. Böylece eğitim vermek ve almak için bir nebze olsun riskimiz azalır. Hatta bir hızlı test de sınavdan önce yapılabilir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75