banner6

Atık su arıtma tesisi patladı pis su denize aktı

banner37

Atık su arıtma tesisi patladı pis su denize aktı
banner151 banner143

Ahmet UÇAR

   Ülkemizde yaşanan çevre sorunlarına her geçen gün yenileri ekleniyor. Dağlar, ormanlık araziler çeşitli nedenlerle zarar görürken, denizimiz de kirlilikten nasibini alıyor.

   Turizm açısından büyük öneme sahip Girne’nin Kaşgar bölgesindeki deniz, dün lağım sularına teslim oldu.

   Hem bölgede yaşayan vatandaşlar, hem de Girne’nin güzelliklerini görmek isteyen turistler, denizdeki bu çirkin görüntü karşısında şok yaşadı.

   Vatandaşlar, “Her yer pislik içinde, denizleri, doğayı düşünen yok. İnsanlar rahat etsin, birileri para kazansın tamam. Lağım sularının denize dökülmesi kabul edilebilir bir şey değil. Kara zaten çöplerden geçilmiyor şimdi de sıra denizlerimize geldi. Buna birilerinin dur demesi lazım” şeklinde isyan etti.

   KIBRIS’a konuşan Çevre Koruma Dairesi’nin bir yetkilisi ise sorunun Girne Belediyesi’nin Atık Su Arıtma Tesisi’nin borularından tıkanmadan kaynaklandığını, bu nedenle lağım sularının kısa bir süreyle denize taştığını kaydetti.

   Yetkili, Girne Belediyesi’yle iletişime geçtiklerini dile getirerek, sorunun giderildiğini, şu an bir akıntının söz konusu olmadığını ifade etti.

   Söz konusu tıkanıklığın, kanalizasyon sistemlerinin içerisine katı atık atılması sonucu yaşandığına işaret eden yetkili, katı atıkların boruları tıkadığını söyledi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104