Atıl kalan Güzelyurt yeni hastane binasında, seks partisi yapılıyor

banner37

Güzelyurt Sivil Toplum Platformu Sözcüsü Özdeş, “Güzelyurt için hiçbir projesi olmayan hükümet, Güzelyurt’ta sınıfta kaldı” dedi; yarım bırakılan projelerin ise amacı dışında kullanıldığını vurguladı:

Atıl kalan Güzelyurt yeni hastane binasında, seks partisi yapılıyor
banner99

“HASTANE PROJESİ YANLIŞ YAPILMIŞ”… Güzelyurtluların dört gözle beklediği yeni hastane binası bir türlü tamamlanamadı. Bir dönem kaynak sıkıntısı gerekçe gösterildi ancak şimdi çok ciddi başka iddialar da ortaya atıldı. Güzelyurt Sivil Toplum Platformu Sözcüsü Şinasi Özdeş, hastane projesinin yanlış başlatıldığını, bu haliyle tamamlanmasının çok zor ve masraflı olduğunun kendilerine söylendiğini belirtti. Özdeş, binanın uyuşturucu kullananlara, kaçak işçilere ve seks partisi yapanlara mesken olduğunu da vurguladı.

“İTFAİYE BİNASINDA YILANLAR CİRİT ATIYOR”… Şinasi Özdeş, yıllardır, Güzelyurt için elzem olan bazı eksikliklerin tamamlanmaması nedeniyle defalarca giriş yaptıklarını ancak hiçbirisinin halkımızın hizmetine konulmadığını söyledi. Özdeş, atıl durumdaki itfaiye binasını otların sardığını, içinde yılanların cirit attığını ifade ederek hiçbir yetkilinin sorumluluk almadığını söyledi. Özdeş, Tren Yolu Müzesi’nin neden tamamlanmadığını, Bostancı camisinin de hâlâ sahibine neden teslim edilmediğini sordu.

Güzelyurt Sivil Toplum Platformu, Ulusal Birlik Partisi (UBP) ve Halkın Partisi (HP) kolasiyon hükümetini, Güzelyurt’a yönelik plan ile projeleri olmamasını gerekçe göstererek “Hükümet, Güzelyurt’ta sınıfta kaldı” dedi.

Platform Sözcüsü Şinasi Özdeş, yıllardır bir türlü bitirilemeyen hastane ve itfaiye binasının atıl kaldığını, hükümetin de bu konuyla ilgilenmediğini belirtti.

Özdeş, Güzelyurt yeni hastane binasında seks partilerinin yapıldığını ve kaçak işçilerin kaldığını vurguladı.

“Hastane binasının

projesi yanlış başlatılmış”

Şinasi Özdeş, yıllardır, Güzelyurt için elzem olan bazı eksikliklerin tamamlanmaması nedeniyle defalarca giriş yaptıklarını ancak hiçbirisinin halkımızın hizmetine konulmadığını söyledi.

UBP ve HP koalisyon hükümetinin 100 günlük icraatlarını okuduklarını, ne geçmiş 100 günde ne de gelecek 300 günde Güzelyurt’la ilgili hiçbir plan ve projeden bahsedilmediğine dikkat çeken Özdeş, “UBP ve HP, Güzelyurt’ta sınıfta kalmıştır” dedi.

Özdeş, Güzelyurt Hastanesi olarak başlatılan ve yarıda bırakılan binanın uyuşturucu kullananlara, kaçak işçilere ve seks partisi yapanlara mesken olduğuna dikkat çekerek kendilerine verilen yanıtlarda, hastane projesinin yanlış başlatıldığının, bu haliyle tamamlanmasının da çok zor ve masraflı olduğunun söylediğini belirtti. Özdeş, çalışma için de para olmadığının kendilerine aktarıldığını ifade etti.

banner134
Özdeş, “Öyle ise bunun şuçlu veya suçluları kim? Güzelyurt halkı buna yanıt beklemektedir” dedi.

“İtfaiye binasında yılanlar cirit atıyor”

Şinasi Özdeş, atıl durumdaki itfaiye binasını ise otların sardığını, içinde yılanların cirit attığını ifade ederek hiçbir yetkilinin sorumluluk almadığını söyledi.

“Öyle ise bu binanın sahibi kim?” diye soran Özdeş, açıklama beklediklerini kaydetti.

“Tren Yolu Müzesi,

neden tamamlanmadı?”

Özdeş, hükümet yetkililerine ve Turizm Bakanı’na, Tren Yolu Müzesi’nin de neden tamamlanmadığını sordu.

Bostancı camisinin hâlâ sahibine teslim edilmediğini belirten Özdeş, müteahhidin alacağını tahsil edemediği için işin teslimini yapamadığını söyledi.

Özdeş, “Nerede bu evkaf yetkilileri?” diye sordu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Faik Kamçı
Faik Kamçı - 1 yıl Önce

Bölgemizde bulunan CENGİZ TOPEL hastahanesi geliştirileceğine sırf siyasi rant sağlamak amacıyla inşaatına öncülük eden kahramanlar....Şimdi niye sızlanıyorsunuz.Yanlış hesabın bağdattan geri döndüğünü hiçmi duymadınız.

SIRADAKİ HABER

banner75