banner6

Attığı yumruğun bedeli ağır oldu

banner37

Girne’de 2017 yılında plaja giriş ücreti nedeniyle aralarında çıkan tartışma sonrası E.Y.’nin yüzüne yumruk atarak burnunu kıran işletme sahibi İlhan Bolatcan, 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı

Attığı yumruğun bedeli ağır oldu
banner150

banner150

banner99

Ahmet VAMIK

Girne’de 2017 yılında plaja giriş ücreti nedeniyle aralarında çıkan tartışma sonrası E.Y.’nin yüzüne yumruk atarak burnunu kıran işletme sahibi İlhan Bolatcan aleyhindeki dava dün Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde karara bağlandı.

Sanık İlhan Bolatcan, yargılandığı Girne Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Müşteki sanığı affetmedi

Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu ve Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davanın karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı Erdinç Akyener hazır bulundu.

İlhan Bolatcan aleyhinde verilen kararı açıklayan Girne Ağır Ceza Mahkemesi Yargıcı Temay Sağer, olayın 2017 yılında Lapta’da meydana geldiğini anımsatarak, İlhan Bolatcan’ın  E.Y., isimli şahsın burnunu kırarak müştekiyi vahim zarara uğrattığını belirtti.

Sağer, Bolatcan’ın yargılandığı “Vahim Zarar” ve “Ciddi Darp” suçlarının ciddi hapislik cezası gerektiren suçlar olduğuna vurgu yaptı.

Anayasa’ya göre herkesin barış ve huzur içinde yaşama hakkına sahip olduğuna vurgu yapan Sağer, KKTC’nin bir hukuk devletini olduğuna ve kimsenin kimseyi kendi kurallarıyla cezalandırma hakkı olmadığına değindi.

“Vahim Zarar” ve “Ciddi Darp” suçlarında müştekinin ifadesinin önemli olduğunu belirten Sağer, E.Y.’nin şikayetinden vazgeçmediği ve İlhan Bolatcan’ı affetmediğini anımsatarak kararda bu olgunun dikkate alındığını söyledi.

Yargıç Temay Sağer, mahkemelerin faaliyet raporlarına göre “Vahim Zarar” ve “Ciddi Darp” suçlarının ağır ceza mahkemelerinde son 3 yılın en yaygın dördüncü sıradaki suç türü olduğuna ve giderek yaygınlaşan suç türlerinden olduğuna vurgu yaptı.

Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Girne Ağır Ceza Mahkemesi Yargıcı Temay Sağer, sanık İlhan Bolatcan’a 2 ay 15 gün hapis cezası verdiklerini açıkladı.
 

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2018, 08:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104